«Դուք չեք հաղթել, կարողացել եք պահպանել միայն իշխանությունը, բայց չունեք ժողովրդի մեծամասնության վստահությունը». Արթուր Միքայելյանը՝ Փաշինյանին ու ՔՊ-ին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր Միքայելյանը շեշտում է՝ անգամ ընտրակեղծիքների և ռեպրեսիաների գործադրմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը և ՔՊ-ն չեն հասել իրենց բաղձալի հաղթանակին։
«Թվերը՝ վառ ապացույց. ընտրողների կեսից ավելին իր ձայնը չի տվել ՔՊ-ին»,- ասել է Միքայելյանը։
Իշխանություն պահպանելը դեռ հաղթանակ չէ, դիմելով ՔՊ-ին՝ ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամը.
«Դուք չեք հաղթել, դուք կարողացել եք պահպանել միայն իշխանությունը, բայց չեք կարողացել ստանալ ժողովրդի մեծամասնության վստահությունը, իսկ այն իշխանությունը, որը չի վայելում ժողովրդի մեծամասնության վստահությունը, այլևս երբեք չի կարող խոսել ժողովրդի անունից»։

«Вы не победили, вам удалось лишь сохранить власть, но вы не пользуетесь доверием большинства народа» — Артур Микаелян обратился к Пашиняну и партии «Гражданский договор»
Член партии «Сильная Армения» Артур Микаелян заявил, что даже с применением фальсификаций на выборах и репрессивных методов Никол Пашинян и партия «Гражданский договор» не смогли добиться желаемой победы.
«Цифры являются наглядным доказательством: более половины избирателей не отдали свои голоса за "Гражданский договор"», — отметил Микаелян.
Обращаясь к представителям правящей партии, член «Сильной Армении» подчеркнул:
«Вы не победили. Вам удалось лишь сохранить власть, однако вы не смогли заручиться доверием большинства народа. А власть, которая не пользуется доверием большинства граждан, больше не может говорить от имени народа».