Հիքմեթ Հաջիևը Հայաստան է ժամանել ցամաքային սահմանի սահմանազատված հատվածով
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը և Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը Դիլիջանում քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր։
ԱԽ քարտուղարի գրասենյակը «Արմենպրես»-ին տրված բացառիկ մեկնաբանությամբ պարզաբանել է, թե ինչպես է Հաջիևը ժամանել Հայաստան։
-Անվտանգության խորհրդի գրասենյակի հրապարակած մամուլի հաղորդագրությունից տեղեկացանք, որ Հայաստան է ժամանել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը: Կխնդրեինք մանրամասնել, թե ինչպես է պարոն Հաջիևը ժամանել Հայաստան:
-Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը և նրան ուղեկցող պատվիրակությունը Հայաստան են ժամանել ցամաքային սահմանի սահմանազատված և սահմանագծված հատվածով՝ անցնելով բոլոր համապատասխան ընթացակարգերը: Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել ենք այցի ընթացքում տեղի է ունեցել ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր։

Хикмет Гаджиев прибыл в Армению через делимитированный участок сухопутной границы
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян и помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев обсудили в Дилижане вопросы, связанные с мирной повесткой между Арменией и Азербайджаном.
В комментарии агентству "Арменпресс" аппарат Совета безопасности разъяснил, как Гаджиев прибыл в Армению.
— Из опубликованного аппаратом Совета безопасности пресс-релиза стало известно, что в Армению прибыл помощник президента Азербайджана Ильхама Алиева Хикмет Гаджиев. Просим уточнить, каким образом господин Гаджиев прибыл в Армению.
— Помощник президента Азербайджана Хикмет Гаджиев и сопровождающая его делегация прибыли в Армению через делимитированный и демаркированный участок сухопутной границы, пройдя все предусмотренные процедуры. Как ранее мы сообщали, в ходе визита состоялась встреча с секретарём Совета безопасности Арменом Григоряном, в рамках которой были обсуждены вопросы, касающиеся мирной повестки между Арменией и Азербайджаном.