Ի՞նչն է երջանկացնում ԱԽ քարտուղարին Ալիևի օգնականի հետ հանդիպումից հետո. Աբրահամյան
ԱԽ քարտուղարի և Ալիևի օգնականի երջանիկ հանդիպումը Դիլիջանում, քաղաքականից բացի, նաև այլ հարթություն է ենթադրում։ Տեսնես՝ Արցախի Մարտունի քաղաքում ծնված մարդուն ի՞նչն է երջանկացնում իր դահիճի հետ հանդիպումից. գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Մանկության երազա՞նքն է իրականացվել, երբ իր ծննդավայրն ադրբեջանացվել է։
90-ականներից սկսած՝ հազարավոր մարտունեցիներ, արցախցիներ կամ պարզապես հայեր են զոհվել։ Արմե՛ն, ո՞նց ես մարսել, շատ հե՞շտ էր, թե՞ ուղղակի թքած ունես։
Արցախի գլխին եկածի պայմաններում ո՞նց ես ապրում, շնչում, կյանքդ վայելում Արցախ հանձնածների շրջապատում, ուրախ-զվարթ ժամանակ անցկացնում Արցախին պատերազմ բերածների և ցեղասպանություն իրականացրածների կարկառուն ներկայացուցչի հետ։
Քեզ միայն փառքն ու պաշտոնն են հետաքրքիր, իսկ քո ծննդավայրի ոչնչացումը, հայրենակիցներիդ մահն ու տառապանքը քեզ համար կոպեկի արժեք չունեն»։

Что вызывает радость у секретаря Совбеза после встречи с помощником Алиева? — Абрамян
Счастливая встреча секретаря Совета безопасности Армении и помощника Алиева в Дилижане, помимо политического, имеет и другое измерение. Интересно, что именно вызывает радость у человека, родившегося в городе Мартуни в Арцахе, после встречи со своим палачом. Об этом написал секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
В своей публикации он отметил:
«Неужели сбылась мечта детства, когда твой родной город был азербайджанизирован?
С начала 1990-х годов погибли тысячи жителей Мартуни, арцахцев и просто армян. Армен, как ты смог это принять? Это было так легко или тебе просто всё равно?
Как можно жить, дышать, наслаждаться жизнью в условиях того, что произошло с Арцахом, находясь в окружении тех, кто сдал Арцах, проводить время в приподнятом настроении с одним из наиболее заметных представителей тех, кто принёс войну в Арцах и осуществил геноцид?
Тебя интересуют лишь слава и должность, а уничтожение твоей родины, смерть и страдания твоих соотечественников для тебя не стоят и гроша».