Ժամանակավորապես կդադարեցվի էլեկտրամատակարարումը
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-13:00 Եր. Քոչարի փողոց՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» եկեղեցի, Խանջյան փողոց 6/7 հասցե, Աղակաձև այգու 6-րդ հատված, Նորագյուղ թաղամաս 1-369 առանձնատներ և «Պրոմեթևս» բանկ,
11:00-15:30 Չարենցի փողոց 76/1 շենք,
13:00-17:00 Մաշտոցի փողոց 54 շենք, Կորյունի փողոց 21, 23, 25 շենքեր, Սարյան փողոց 24, 24բ շենքեր, Մայիսյան փողոց 66ա շենք, Արհեստավորների փողոց 5-118 առանձնատներ, Գրողների փողոց 1, 3 առանձնատներ, Կորի փողոց 12, 16 առանձնատներ,
11:00-17:00 Դավթյան փողոց 1-43 առանձնատներ, Արաբկիր 19, 21, 23, 25 փողոցներ և 27 փողոց 1-26 առանձնատներ,
10:00-12:00 Ք․Քըրքորյան փողոց 10, 14, 16 շենքեր, Հալաբյան փողոց 9/1 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-12:00 Ա-1 թաղամաս 115 շենք, Անդրանիկի 30, 32, 34, 38 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-12:00 Սայաթ-Նովա թաղամաս՝ 1/1, 1/2, 6, 7, 8, 8/1, 8/2 շենքեր, «Հալդի Քոնսալթ» ՍՊԸ, «Փրկության Տապան» բարեգործական հիմնադրամի շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
12:00-14:00 Սայաթ-Նովա թաղամաս՝ 1/3, 1/4, 1/5, 2, 3, 4, 5 շենքեր, Ն. Սաֆարյան փողոցի և Վ. Տերյան թաղամասի առանձնատներ մասնակի, «Ռոբերտ-Տարոն», «Սիթի», «Քրիզանթեմ» ՍՊԸ-ներ, «Յուքոմ» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
14:00-16:00 Բրյուսով թաղամաս՝ 62, 68, 69, 70, 71 շենքեր, հարակից տարածքների առանձնատներ, Մ. Խուդյակով փողոցի 5-րդ նրբանցքի առանձնատներ մասնակի, «ԱԿԲԱ Բանկ» ԲԲԸ, «Գ.Ա.Մ.», «Էվրիկա Գրուպ», «Մաքուր Տուն», «Նորք Հոմ Ռիթեյլ», «Ռիթեյլ Տրեյդ Հարավ» ՍՊԸ-ներ, «Գրանդ Քենդի» խանութ, «Տելեկոմ Արմենիա», «Ֆասթ Բանկ» ՓԲԸ-ներ, «Ավանի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոց» ՀՈԱԿ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16:00 Նոր Նորք 2-րդ զանգված ՝ Մոլդովական փողոց 43/1, 43/3 շենքեր և հարակից տարածքների առանձնատներ, «Զեննի», «Հայր և Որդի Ավագյաններ» ՍՊԸ-ներ, «Փորձարարական Գործարան» ԲԲԸ, «Յուքոմ» ՓԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մոլդովական փողոց 53/12 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Երևանի Նոր Մարաշ վարչական շրջան՝
11:00-14:00 Գ. Հովսեփյան փողոց 24/2 շենք, «Սմարտ Աուտո» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Նոր Արեշ 12, 15 փողոցների առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Կարմիր Բլուր փողոցի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Շիրակի փողոց 30 շենք, Հ․Հովհաննիսյան փողոցի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արտաշիսյան փողոց 3-րդ նրբանցքի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-13:00 Ալաշկերտ գյուղ մասնակի, Մրգաշատ և Արևիկ գյուղերն ամբողջությամբ,
11:00-17:00 Թալին քաղաք մասնակի, Սասունիկ, Օշական, Ոսկեվազ, Ագարակ և Ոսկեհատ գյուղեր,
11:00-12:00 Մասիս քաղաք՝ Նոր, 3-րդ թաղամասեր մասնակի, Հերացի, Դպրոցականների, Շիրազի, Հանրապետության, Արարատյան, Ազատամարտիկների, Երիտասարդական փողոցներ մասնակի, Կենտրոնական հրապարակի կից տարածք, Քաղաքապետարան, «Տելեկոմ Արմենիա» ընկերության շենք, թիվ 2 դպրոց և Հիվանդանոց ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մարմարաշեն գյուղ մասնակի,
11:00-13:00 Նարեկ գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Երասխ, Արալեզ, Սուրենավան, Լուսառատ գյուղեր մասնակի,
14:00-15:00 Արաքսավան գյուղ մասնակի,
13:00-14:00 Նորաբաց և Սայաթ Նովան գյուղեր, Զորակ գյուղ մասնակի, Մասիս քաղաք՝ Կայարան, 2 -րդ թաղամասեր մասնակի,
15:30-16:00 Մխչյան գյուղ մասնակի,
11:00-13:30 Արտաբույք և Եղեգիս գյուղեր մասնակի,
11:00-15:00 Նուռնուս գյուղ և ամառանոցներ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Բյուրեղավան քաղաք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի,
11:00-14:00 Ծովակ, Կարճաղբյուր, Ախպրաձոր, Լճավան, Մաքենիս գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:30-14:00 Տորֆավան գյուղ՝ 1-ին փողոց 1, 3 և 5 նրբանցքներ մասնակի։
11:40-13:30 Տորֆավան գյուղ՝ 1 փողոց 1, 3 և 5 նրբանցքներ մասնակի,
13:40-15:30 Մեծ Մասրիկ գյուղ՝ 1 փողոց 3, 4, 7 նրբանցքներ մասնակի,
15:40-17:30 Մեծ Մասրիկ գյուղ՝ 2 փողոց 1 նրբանցք; 4 փողոց 5, 10 նրբանցքներ մասնակի,
10:00-12:00 Գանձաքար գյուղ՝ 5-րդ փողոց մասնակի,
11:00-13:00 Այգեձոր, Չինարի գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:30-14:30 Թեղուտ գյուղ մասնակի,
11:00-15:00 Լուսաձոր, Լուսահովիտ, Ակնաղբյուր, Խաշթառակ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-14:00 Լեռնապատ գյուղն ամբողջությամբ,
11:00-17:00 Աշոցքի տարածաշրջան՝ Կարմրավան, Զույգաղբյուր, Աշոցք, Կրասար, Մեծ Սեպասար, Փոքր Սեպասար, Ղազանչի, Թավշուտ, Սիզավետ գյուղեր և Աշոցքի հիվանդանոց,

Сегодня ожидаются отключения электричества
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 16 июня текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов։
10:00-13:00 улица Ерванда Кочара: церковь «Сурб Григор Лусаворич», жилой дом 6/7 на улице Ханджяна, 6-й участок Кольцевого парка, частные дома 1–369 квартала Норагюх, банк «Прометей»,
11:00-15:30 жилой дом 76/1 на улице Чаренца,
13:00-17:00 жилой дом 54 на улице Маштоца, жилые дома 21, 23, 25 на улице Корюна, жилые дома 24, 24Б на улице Саряна, жилой дом 66А на улице Маисян, частные дома 5–118 на улице Ареставорнери, частные дома 1, 3 на улице Грохнери, частные дома 12, 16 на улице Кори,
11:00-17:00 частные дома 1–43 на улице Давтяна, улицы Арабкир 19, 21, 23 и 25 и частные дома 1–26 на улице Арабкир 27,
10:00-12:00 квартал Саят-Нова - жилые дома 1/1, 1/2, 6, 7, 8, 8/1, 8/2, ООО «Халди Консалт», здание благотворительного фонда «Пркутян Тапан» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
12:00-14:00 квартал Саят-Нова -жилые дома 1/3, 1/4, 1/5, 2, 3, 4, 5, частные дома улицы Н. Сафаряна и квартала В. Теряна (частично), ООО «Роберт-Тарон», «Сити», «Хризантем», ЗАО «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
14:00-16:00 квартал Брюсова - жилые дома 62, 68, 69, 70, 71, прилегающие частные дома, частные дома 5-го переулка улицы М. Худякова (частично), ОАО «АКБА Банк», ООО «Г.А.М.», «Эврика Груп», «Макур Тун», «Норк Хоум Ритейл», «Ритейл Трейд Юг», магазин «Гранд Кэнди», ЗАО «Телеком Армения», ЗАО «Фаст Банк», ГНКО «Аванская детско-юношеская комплексная спортивная школа» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-16:00 2-й массив Нор Норка — жилые дома 43/1, 43/3 на улице Молдовакан и прилегающие частные дома, ООО «Зенни», «Отец и сын Авагяны», ОАО «Экспериментальный завод», ЗАО «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилой дом 53/12 на улице Молдовакан и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
административный округ Норк Мараш Еревана:
11:00-14:00 жилой дом 24/2 на улице Г. Овсепяна, ООО «Смарт Авто» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-12:00 жилые дома 10, 14, 16 на улице К. Киркоряна, жилой дом 9/1 на улице Алабян и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-12:00 жилой дом 115 в квартале А-1, жилые дома 30, 32, 34, 38 на улице Андраника и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 частные дома улиц 12 и 15 Нор-Ареша и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 частные дома улицы Кармир Блур и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилой дом 30 на улице Ширака, частные дома улицы Оганеса Ованнисяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частные дома 3-го переулка улицы Арташисяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-13:00 частично село Алашкерт, села Мргашат и Аревик полностью,
11:00-17:00 частично город Талин, села Сасуник, Ошакан, Воскеваз, Агарак, Воскеат,
11:00-12:00 город Масис - частично кварталы Нор и 3-й, частично улицы Гераци, Дпроцаканнери, Шираза, Анрапетутян, Араратян, Азатамартикнери, Еритасардакан, прилегающая территория центральной площади, мэрия, здание компании «Телеком Армения», школа №2 и больница (не являющиеся жильцами), частично село Мрамарашен,
11:00-13:00 частично село Нарек,
11:00-14:00 частично села Ерасх, Аралез, Суренаван, Лусарат,
13:00-14:00 села Норабац и Саят-Нова, частично село Зорак, город Масис - частично кварталы Каяран и 2-й,
14:00-15:00 частично село Араксаван,
15:30-16:00 частично село Мхчян,
11:00-13:30 частично села Артабуйк и Егегис,
11:00-14:00 села Цовак, Карчагбюр, Ахпрадзор, Лчаван, Макенис и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:30-14:00 село Торфаван - частично 1-я улица 1-й переулок, 3-й переулок, 5-й переулок,
11:40-13:30 село Торфаван - частично 1-я улица 1-й переулок, 3-й переулок, 5-й переулок,
13:40-15:30 село Мец Масрик - частично 1-я улица 7-й переулок, 3-й переулок, 4-й переулок,
15:40-17:30 село Мец Масрик - частично 2-я улица 1-й переулок, 4-я улица 10-й переулок, 5-й переулок,
10:00-12:00 частично 5-я улица села Гандзакар,
11:00-13:00 села Айгедзор, Чинари и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:30-14:30 частично село Тегут,
11:00-15:00 села Лусадзор, Лусаовит, Акнагбюр, Хаштарак и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-14:00 село Лернапат полностью,
11:00-17:00 Ашоцкский регион - села Кармраван, Зуйгагбюр, Ашоцк, Красар, Мец Сепасар, Покр Сепасар, Казанчи, Тавшут, Сизавет и больница Ашоцка,
10:00-13:00 город Мегр полностью, села Шванидзор, Нрнадзор, Алванк, Лехваз,
11:00-14:00 частично село Шагат,
12:00-14:00 село Нрнадзор,
13:00-15:00 село Шванидзор,
13:00-16:00 город Сисиан - жилой дом 5 на улице Зоравара Андраника, улицы Хримяна Айрика и Мелика Танги,