Նիդերլանդների վարչապետն աջակցություն է հայտնել Հայաստանում տնտեսական դիվերսիֆիկացմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետ Ռոբ Յետտենի հետ, հայտնում են կառավարության մամուլի ծառայությունից՝ նշելով.
«Վերջինս վարչապետ Փաշինյանին շնորհավորել է 2026 թվականի հունիսի 7–ին Հայաստանի Հանրապետությունում ազատ և ժողովրդավարական ընտրություններ անցկացնելու և ՀՀ քաղաքացիների վստահության քվեն ստանալու առիթով։
Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետն իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների և տնտեսական դիվերսիֆիկացման օրակարգին։
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի և Կառավարության կողմից իրականացվող քաղաքական և տնտեսական բարեփոխումներին աջակցելու պատրաստակամության համար»։

Премьер-министр Нидерландов выразил поддержку экономической диверсификации в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с премьер-министром Королевства Нидерландов Робом Йеттеном.
Последний поздравил премьер-министра Пашиняна по случаю проведения 7 июня 2026 года свободных и демократических выборов и получения вотума доверия граждан Республики Армения.
Премьер-министр Королевства Нидерландов выразил поддержку повестке демократических реформ и экономической диверсификации в Армении.
Никол Пашинян поблагодарил за поздравление и за готовность поддержать проводимые правительством политические и экономические реформы.