Ինչպե՞ս է շարժվելու ընդդիմությունը
Նիկոլն իր նախընտրական խոստումների շրջանակում շարունակում է սեփականության վերաբաշխման, ընդդիմախոսներին մեկուսացնելու և երկիրն անհամաչափ զիջումների տանելու քաղաքականությունը, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Հիմա պետք է հասկանալ, թե ինչպե՞ս է շարժվելու ընդդիմությունը, և հատկապես՝ ԱԺ ընտրություններում շեմը հաղթահարած ուժերը։
Մանդատ վերցնել-չվերցնելու հարցը չպետք է դիտարկվի զուտ տուն կամ ԱԺ գնալու համատեքստում. դա պետք է բխի ոչ միայն ընտրական խոստումների, այլև տվյալ ուժերի հռչակած քաղաքական նպատակներից։
Հետընտրական 10 օրերին գործողները դժվարությամբ, բայց առաջ են շարժվում՝ փորձելով ամրապնդել դիրքերը և ցրել ընտրությունների շուրջ անօրինականությունների օրակարգը, իսկ ընդդիմությունը դեռ հապաղում է՝ իրադրությանը ոչ համահունչ ազդակներ հղելով հանրությանը», - գրել է նա։

Как будет действовать оппозиция?
Премьер-министр Никол Пашинян в рамках своих предвыборных обещаний продолжает политику перераспределения собственности, изоляции политических оппонентов и продвижения страны к односторонним уступкам. Об этом написал депутат Национального собрания Армении Тигран Абрамян.
«Сейчас необходимо понять, как будет действовать оппозиция, и прежде всего политические силы, преодолевшие проходной барьер на парламентских выборах.
Вопрос о том, принимать или не принимать депутатские мандаты, не должен рассматриваться исключительно в контексте выбора между работой в парламенте и отказом от нее. Это решение должно вытекать не только из предвыборных обещаний, но и из политических целей, провозглашенных соответствующими силами.
За десять дней после выборов власти, пусть и с трудом, но продолжают укреплять свои позиции и пытаются снять с повестки вопрос о допущенных в ходе выборов нарушениях, тогда как оппозиция по-прежнему медлит, посылая обществу сигналы, не соответствующие сложившейся ситуации», — написал Абрамян.