Ջրասուզակը Փամբակ գետում հայտնաբերեց ջրահեղձ եղած 7-ամյա աղջնակի մարմինը
Այսօր՝ ժամը 9․30-ի սահմաններում, Փամբակ գետում՝ ենթադրյալ դեպքի վայրից մոտ 500 մ հեռավորության վրա, հայտնաբերվել է հունիսի 15-ից որոնվող 2018 թվականի ծնված Նարե Մարտիրոսյանի մարմինը։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 15-ին՝ ժամը 14։45-ին, Լոռու մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ էր ստացվել երեխայի խեղդվելու վերաբերյալ։ Այնուհետև ժամը 17։05-ին ստացվել էր մեկ այլ ահազանգ, որ 7 և 13 տարեկան երկու երեխա Վանաձոր քաղաքի Նարեկացի փողոցի հասցեներից մեկից դուրս են եկել և չեն հասել նախատեսված վայր։
Որոնողական աշխատանքները տեղում համակարգում է ՆԳՆ փրկարար ծառայության տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ Արամ Ղազարյանը։ Ներգրավված են փրկարար ծառայության, ոստիկանության ծառայողներ, կամավորներ, ջրասուզակներ, անօդաչու թռչող սարքեր, օգտագործվում են նաև նավակներ ու այլ տեխնիկական միջոցներ։

В реке Памбак обнаружено тело утонувшей 7-летней девочки
Сегодня около 09:30 в реке Памбак, примерно в 500 метрах от предполагаемого места происшествия, было обнаружено тело Наре Мартиросян 2018 года рождения, которая числилась пропавшей без вести с 15 июня.
Напомним, что 15 июня в 14:45 в Лорийский областной центр оперативного управления поступило сообщение о возможном утоплении ребенка.
Позднее, в 17:05, поступило еще одно сообщение о том, что две девочки в возрасте 7 и 13 лет вышли из одного из домов на улице Нарекаци в Ванадзоре и не прибыли в место назначения.
Поисково-спасательные работы на месте координирует директор Спасательной службы МВД — заместитель министра внутренних дел Арам Казарян.
В поисковой операции задействованы сотрудники Спасательной службы и полиции, добровольцы, водолазы, беспилотные летательные аппараты. Также используются лодки и другие технические средства.