ԵԱՏՄ-ում ստեղծված խնդիրները կարգավորելու հարցով կզբաղվենք. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանը կզբաղվի ԵԱՏՄ-ում ստեղծված խնդիրները կարգավորելու հարցով, կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Փաշինյանը տնտեսվարողներին կոչ արեց հանգիստ գնալ ու հարմարվել նոր շուկաներին։
Նա նշեց, որ այն ապրանքները, որոնք ստանդարտին չեն համապատասխանում, կառավարությունն այդտեղ աջակցելու բան չի տեսնում։
Հունիսի 1-ից մինչև հունիսի 17-ը 411 տոննա ջերմատնային բանջարեղեն, ելակ ու շուրջ 1.8 միլիոն հատ ծաղիկ և 17 տոննա ծաղիկ է արտահանվել։
Դրանք արտահանվել են դեպի Վրաստան, Ուզբեկստան, Արաբական Միացյալ Էմիրություններ, Իրան, Ուկրաինա, Բուլղարիա, Կիպրոս, Լատվիա և այլն։

Займёмся урегулированием проблем, возникших в ЕАЭС — Никол Пашинян
Армения займётся вопросом урегулирования проблем, возникших в Евразийском экономическом союзе (ЕАЭС), заявил премьер-министр Никол Пашинян на сегодняшнем заседании правительства.
Пашинян призвал представителей бизнеса спокойно адаптироваться к новым рынкам.
Он отметил, что в отношении продукции, которая не соответствует установленным стандартам, правительство не видит возможности для оказания поддержки.
С 1 по 17 июня было экспортировано 411 тонн тепличных овощей, клубники, около 1,8 млн единиц цветов, а также 17 тонн цветочной продукции.
Экспорт осуществлялся в Грузию, Узбекистан, Объединённые Арабские Эмираты, Иран, Украину, Болгарию, Кипр, Латвию и другие страны.