Դավիթ Ղազինյանին կալանավորել են քաղաքական դրդապատճառներով. Մելոյան
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը դատապարտում է Դավիթ Ղազինյանի դեմ քաղաքական հետապնդումը։ Մելոյանն ընդգծում է՝  Դավիթ Ղազինյանը քաջ, հայրենատեր և հայրենասեր հայ է.
«Հունիսի 6-ին՝ լռության օրը, հրապարակվեց անհեթեթ ու ենթադրությունների շղթա հանդիսացող մի ձայնագրություն, որտեղ Դավիթին անձնապես չճանաչող մարդն արծարծում էր նրա անունը։
Մինչև հունիսի 17-ը՝ շուրջ 11 օր, Դավիթը եղել է հասանելի, չի խուսափել քննությունից ու չի խոչընդոտել դրա ընթացքը, անձամբ ներկայացել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նիստին և նիստից հետո էլ իր նախաձեռնությամբ է ներկայացել Հակակոռուպցիոն կոմիտե։
Այս պայմաններում Դավիթ Ղազինյանի նկատմամբ խափանման միջոցներից ամենածանրի՝ կալանքի կիրառումն ունի բացառապես քաղաքական իմաստ և բովանդակություն և որևէ աղերս չունի իրավունքի և արդարադատության հետ:

Давид Казинян арестован по политическим мотивам — Мелоян
Член партии «Сильная Армения» Гоар Мелоян осудила политическое преследование Давида Казиняна. Она подчеркнула, что Давид Казинян является смелым человеком, преданным своей стране и национальным интересам.
«6 июня, в день тишины перед выборами, была опубликована абсурдная аудиозапись, представляющая собой цепочку предположений, в которой человек, лично не знакомый с Давидом, упоминал его имя.
До 17 июня, на протяжении примерно 11 дней, Давид находился в распоряжении следствия, не уклонялся от участия в процессуальных действиях и не препятствовал расследованию. Он лично присутствовал на заседании Центральной избирательной комиссии, а после его завершения по собственной инициативе явился в Антикоррупционный комитет.
В этих условиях применение к Давиду Казиняну самой строгой меры пресечения — заключения под стражу — имеет исключительно политический смысл и содержание и не имеет ничего общего с правом и правосудием.