13-ամյա աղջնակի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են. մանրամասներ
Վաղ առավոտից Փամբակ գետում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները։ Ներգրավված են փրկարար ծառայության՝ 125, ոստիկանության 90 ծառայողներ, կամավորներ, ջրասուզակներ, անօդաչու թռչող սարքեր, օգտագործվում են նաև նավակներ ու այլ տեխնիկական միջոցներ։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 15-ին՝ ժամը 17։05-ին, 112 ահազանգ էր ստացվել, որ 7 և 13 տարեկան երկու երեխա Վանաձոր քաղաքի Նարեկացի փողոցի հասցեներից մեկից դուրս էին եկել և չէին հասել նախատեսված վայր։
Հունիսի 17-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, Փամբակ գետում՝ ենթադրյալ դեպքի վայրից մոտ 500 մ հեռավորության վրա, հայտնաբերվել էր հունիսի 15-ից որոնվող 2018 թվականի ծնված Նարե Մարտիրոսյանի մարմինը։

Поисковые работы 13-летней девочки продолжаются: подробности
С раннего утра в реке Памбак продолжаются поисково-спасательные работы. В операции задействованы 125 сотрудников Спасательной службы, 90 сотрудников полиции, добровольцы, водолазы и беспилотные летательные аппараты. Также используются лодки и другие технические средства.
Напомним, что 15 июня в 17:05 на номер 112 поступило сообщение о том, что двое детей — 7 и 13 лет — вышли из одного из домов на улице Нарекаци в городе Ванадзор и не прибыли в намеченное место назначения.
17 июня около 09:30 в реке Памбак, примерно в 500 метрах от предполагаемого места происшествия, было обнаружено тело разыскивавшейся с 15 июня Наре Мартиросян, 2018 года рождения.