Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունները նպաստում են ընդդիմության համախմբմանը. Քրիստինե Վարդանյան
Մենք ենք եղել այն ուժը, որն ասել է՝ այո՛, համագործակցություն անհրաժեշտ է, որովհետև չկա մի քաղաքական ուժ կամ անհատ, որ կարող է միայնակ լուծել ստեղծված իրավիճակը, ԱԺ ճեպազրույցների ընթացքում ասաց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Քրիստինե Վարդանյանը։
«Ուրախ ենք, որ հիմա գնում ենք այդ ճանապարհով։ Նիկոլ Փաշինյանն իր գործողություններով ու հռետորիկայով ամբողջությամբ նպաստում է, որ ընդդիմությունը հասկանա իրականությունը և գնա այդ ճանապարհով»,-ասաց պատգամավորը։
Հարցին, թե ե՞րբ է նախատեսվում «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի հետ, Քրիստինե Վարդանյանն արձագանքեց, թե կոնկրետ դետալների մասին խոսել չի կարող, սակայն հավելեց, թե կան առողջ քննարկումներ, որոնց արդյունքներն առաջիկայում կդրսևորվեն։

Pashinyan’s actions contribute to the consolidation of the opposition, says Kristine Vardanyan
We were the force that said cooperation is necessary, because no political force or individual can resolve the current situation alone, Kristine Vardanyan, a member of the Armenia faction in the National Assembly, stated during briefings with reporters.
“We are pleased that we are now moving in that direction. Through his actions and rhetoric, Nikol Pashinyan is fully contributing to the opposition’s understanding of reality and encouraging it to move along that path,” the MP said.
Asked when a meeting between the leader of the Armenia bloc, Robert Kocharyan, and the leader of the Strong Armenia bloc, Samvel Karapetyan, is expected to take place, Vardanyan said she could not comment on specific details. However, she noted that constructive discussions are underway and that their results will become evident in the near future.