Նիկոլ Փաշինյանի գործողությունները նպաստում են ընդդիմության համախմբմանը. Քրիստինե Վարդանյան
Մենք ենք եղել այն ուժը, որն ասել է՝ այո՛, համագործակցություն անհրաժեշտ է, որովհետև չկա մի քաղաքական ուժ կամ անհատ, որ կարող է միայնակ լուծել ստեղծված իրավիճակը, ԱԺ ճեպազրույցների ընթացքում ասաց «Հայաստան» խմբակցության անդամ Քրիստինե Վարդանյանը։
«Ուրախ ենք, որ հիմա գնում ենք այդ ճանապարհով։ Նիկոլ Փաշինյանն իր գործողություններով ու հռետորիկայով ամբողջությամբ նպաստում է, որ ընդդիմությունը հասկանա իրականությունը և գնա այդ ճանապարհով»,-ասաց պատգամավորը։
Հարցին, թե ե՞րբ է նախատեսվում «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի հետ, Քրիստինե Վարդանյանն արձագանքեց, թե կոնկրետ դետալների մասին խոսել չի կարող, սակայն հավելեց, թե կան առողջ քննարկումներ, որոնց արդյունքներն առաջիկայում կդրսևորվեն։

Действия Николa Пашиняна способствуют консолидации оппозиции — Кристине Варданян
«Именно мы были той политической силой, которая заявляла, что сотрудничество необходимо, поскольку нет ни одной политической силы или отдельного человека, которые могли бы в одиночку решить сложившуюся ситуацию», — заявила в ходе брифингов в Национальном собрании член фракции «Армения» Кристине Варданян.
«Мы рады, что сейчас движемся именно по этому пути. Никол Пашинян своими действиями и риторикой полностью способствует тому, чтобы оппозиция осознала реальность и пошла по этому пути», — сказала депутат.
Отвечая на вопрос о том, когда запланирована встреча лидера блока «Армения» Роберта Кочаряна с лидером блока «Сильная Армения» Самвелом Карапетяном, Кристине Варданян отметила, что не может говорить о конкретных деталях, однако добавила, что идут конструктивные обсуждения, результаты которых проявятся в ближайшее время.