Ստուգեք՝ անծանոթ մարդիկ հաշվառվա՞ծ են ձեր հասցեում և հունիսի 7-ին գնացե՞լ են քվեարկելու. Մանրամասնում է Գոհար Մելոյանը (Տեսանյութ)
Հունիսի 7-ին ահազանգեր էին ստացվում, որ բազմաթիվ քաղաքացիների հասցեներում անծանոթ մարդիկ են հաշվառված, որոնք որոշ դեպքերում նույնիսկ հասցրել էին գնալ ու քվեարկել՝ ընտրություններում։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Գոհար Մելոյանը ներկայացնում է՝ ինչպես կարելի է ստուգել՝ անծանոթ մարդիկ հաշվառվա՞ծ են քաղաքացիների հասցեներում և նրանցից քանի՞սն են ընտրությունների օրը գնացել քվեարկելու։ Կարելի է ստուգել նաև, թե մահացած անձանց անունները առկա՞ են թե՞ ոչ։
Այսպիսի փաստեր հայտնաբերելու դեպքում Մելոյանը հորդորում է իրազեկել իրեն՝ ֆեյսբուքյան իր էջի միջոցով կամ զանգահարել 055 522 552 հեռախոսահամարով։

Проверьте, зарегистрированы ли по вашему адресу незнакомые люди и участвовали ли они в голосовании 7 июня: Гоар Мелоян разъясняет (видео)
7 июня поступали многочисленные сообщения о том, что по адресам многих граждан зарегистрированы неизвестные им лица, некоторые из которых, как утверждается, даже успели принять участие в голосовании на выборах.
Член партии «Сильная Армения» Гоар Мелоян разъясняет, как можно проверить, зарегистрированы ли по адресу гражданина посторонние лица и сколько из них приняли участие в голосовании в день выборов. Также можно проверить, значатся ли в списках умершие граждане.
В случае выявления подобных фактов Мелоян призывает сообщить ей об этом через её страницу в Facebook или по телефону 055 522 552.