Վերջին երեք ամիսներին վթարային անջատումների միջին վիճակագրական ցուցանիշը բարելավվել է շուրջ 36,7%-ով. Ռոմանոս Պետրոսյան
ՀԷՑ-ի բաշխման ցանցում ընթացիկ տարվա մարտ, ապրիլ և մայիս ամիսներին վթարային հոսանքազրկումների միջին տևողությունը կազմում է 57,7 րոպե/բաժանորդ, իսկ 2025թ. նույն ժամանակահատվածում այդ ցուցանիշը եղել է 78,9 րոպե/բաժանորդ, հայտարարել է ՀԷՑ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը:
«Ըստ այդմ. ժամանակավոր կառավարման վերջին երեք ամիսներին վթարային անջատումների միջին վիճակագրական ցուցանիշը բարելավվել է շուրջ 36,7%-ով։
Անխոս, դա ՀԷՑ-ի հազարավոր աշխատակիցների համառ աշխատանքի, անխոնջ նվիրումի և բարձր հանձնառության արդյունք է, ինչի համար շնորհակալություն եմ հայտնում մեր բոլոր աշխատակիցներին, և առաջին հերթին, էներգետիկ-տեխնիկական և ինժեներական ստորաբաժանումների մասնագետներին»,- նշել է Պետրոսյանը։

За последние три месяца среднестатистический показатель аварийных отключений улучшился примерно на 36,7% — Романос Петросян
23/06/2026 15:03
Средняя продолжительность аварийных отключений электроэнергии в распределительной сети ЗАО «Электрические сети Армении» в марте, апреле и мае текущего года составила 57,7 минуты на одного абонента, тогда как за аналогичный период 2025 года этот показатель составлял 78,9 минуты на абонента. Об этом заявил временный управляющий компании Романос Петросян.
«Таким образом, за последние три месяца временного управления среднестатистический показатель аварийных отключений улучшился примерно на 36,7%.
Безусловно, это результат упорного труда, самоотверженности и высокой ответственности тысяч сотрудников компании. За это я выражаю благодарность всем нашим работникам, и в первую очередь специалистам энергетико-технических и инженерных подразделений», — отметил Петросян.