«Եկե՛ք միասին ցույց տանք, որ Սրբազանը մենակ չէ». հունիսի 25-ին Միքայել Սրբազանի գործով վերջին դատական նիստն է
23/06/2026 12:40
2026 թվականի հունիսի 25-ը վճռորոշ օր է Միքայել Սրբազանի գործով դատավարության ընթացքում, այդ օրը կայանալու է վերջին դատական նիստը, որից հետո դատարանը կհեռանա խորհրդակցական սենյակ՝ վճիռ կայացնելու նպատակով։
Միքայել Սրբազանի բոլոր աջակիցներին, համախոհներին և արդարության կողմնակից քաղաքացիներին կոչ են անում հունիսի 25-ին ներկայանալ դատարանի շենքի առջև։
«Միքայել Սրբազանը ոչ միայն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու հոգևորական է, այլև բացառիկ պետականամետությամբ, հայրենասիրությամբ և ազգային պատասխանատվության զգացումով օժտված հանրային գործիչ է, որի գործունեության առանցքում մշտապես եղել են Հայրենիքը, Հայաստանի Հանրապետությունը, պետական ինքնիշխանությունը, ազգային արժեքները, հայ ժողովուրդն ու նրա անվտանգ ապագան։
Հունիսի 25-ին յուրաքանչյուրի ներկայությունը կարևոր է։
Այդ օրը դատարանի առջև հավաքվելը ոչ միայն աջակցություն է Միքայել Սրբազանին, այլ նաև հստակ ուղերձ, որ Հայաստանում կան քաղաքացիներ, ովքեր չեն հրաժարվում արդարության պահանջից, չեն լռում ազգային ու պետական արժեքների պաշտպանության հարցերում և պատրաստ են իրենց ներկայությամբ վկայել իրենց կամքն ու համոզմունքները։
Իրազեկում ենք անում Միքայել Սրբազանի բոլոր աջակիցներին, համախոհներին և արդարության կողմնակից քաղաքացիներին հունիսի 25-ին ներկայանալ դատարանի շենքի առջև։
Եկե՛ք միասին ցույց տանք, որ Սրբազանը մենակ չէ։
Եկե՛ք վկայենք, որ հայրենիքի, պետականության և ազգային արժանապատվության գաղափարները շարունակում են համախմբել հազարավոր մարդկանց։
Հունիսի 25-ը միայն դատական նիստի օր չէ։ Այն օր է, երբ պետք է լսելի դառնա հանրության ձայնը»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

«Давайте вместе покажем, что Святой отец не один»: 25 июня состоится последнее судебное заседание по делу архиепископа Микаела
23/06/2026 12:44
25 июня 2026 года станет решающим днём в судебном процессе по делу архиепископа Микаела: в этот день состоится последнее судебное заседание, после чего суд удалится в совещательную комнату для вынесения решения.
Всех сторонников архиепископа Микаела, его единомышленников и граждан, выступающих за справедливость, призывают 25 июня прийти к зданию суда.
«Архиепископ Микаел — не только священнослужитель Армянской Апостольской Святой Церкви, но и общественный деятель, наделённый исключительным чувством государственности, патриотизма и национальной ответственности. В центре его деятельности всегда находились Родина, Республика Армения, государственный суверенитет, национальные ценности, армянский народ и его безопасное будущее.
Присутствие каждого 25 июня имеет важное значение.
Сбор у здания суда в этот день — это не только поддержка архиепископа Микаела, но и чёткий сигнал о том, что в Армении есть граждане, которые не отказываются от требования справедливости, не молчат в вопросах защиты национальных и государственных ценностей и готовы своим присутствием выразить свою волю и убеждения.
Призываем всех сторонников архиепископа Микаела, его единомышленников и граждан, выступающих за справедливость, 25 июня прийти к зданию суда.
Давайте вместе покажем, что Святой отец не один.
Давайте засвидетельствуем, что идеи Родины, государственности и национального достоинства по-прежнему объединяют тысячи людей.
25 июня — это не только день судебного заседания. Это день, когда должен быть услышан голос общества», — говорится в сообщении.