Մեր սուր ելույթին պիտի սուր ելույթով պատասխանեն. փոխքաղաքապետը՝ քաղաքապետարանի ծեծկռտուքի մասին
«Մեր սուր ելույթին պիտի սուր ելույթով պատասխանեն»,-փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանն այսպես բնութագրեց քաղաքապետարանում տեղի ունեցած ծեծկռտուքը։
«Երբ քննադատում են իշխանությանը, այդտեղ անմեղության կանխավարկած չկա, հենց ընդդիմության մասին են խոսում, արդեն՝ անմեղության կանխավարկա՞ծ, երկակի ստանդարտներ են»,-ասաց փոխքաղաքապետը։
Հիշեցրեց՝ թե ինչ է իրենից ներկայացնում անմեղության կանխավարկած ասվածը։ Վստահեցրեց, որ եղել են մասսայական ընտրակաշառքի դեպքեր. «Մի բանը, որ բոլորս տեսել ենք, եկեք մենք մեզ չխաբենք։ Ժողովուրդը իր կամքը արտահայտել է, ի հեճուկս այդ բոլոր խոչընդոտների»։
Այսօր, հիշեցնենք, Երևանի ավագանու հերթական նիստի ընթացքում իրավիճակը լարվեց, ծեծկռտուք սկսվեց «Մայր Հայաստան» և «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անդամների միջև։

«На нашу резкую речь они должны отвечать резкой речью»: вице-мэр — о потасовке в мэрии
«На нашу резкую речь они должны отвечать резкой речью», — так вице-мэр Еревана Сурен Григорян прокомментировал произошедшую в мэрии потасовку.
«Когда критикуют власть, там нет презумпции невиновности, а когда речь идёт об оппозиции — сразу появляется презумпция невиновности? Это двойные стандарты», — заявил вице-мэр.
Он напомнил, что означает понятие презумпции невиновности, и заявил, что случаи массового подкупа избирателей имели место.
«Есть вещи, которые мы все видели, давайте не будем обманывать сами себя. Народ выразил свою волю, несмотря на все эти препятствия», — сказал Григорян.
Напомним, сегодня во время очередного заседания Совета старейшин Еревана ситуация обострилась — между членами фракций «Мать Армения» и «Гражданский договор» произошла потасовка.