Երևանում ամբողջապես պետք է անցնենք էլեկտրական հանրային տրանսպորտի․ Ավինյան
Պլանավորվում է էլեկտրական ավտոբուսների գնում։ Այս պահի դրությամբ կառավարության ներդրումային կոմիտեի օրակարգային քննարկման հարցերից մեկը էլեկտրական ավտոբուսների մասին հարցն է, Երևանի ավագանու նիստին ասաց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Առաջարկվում է 18 մետրանոց ավտոբուսների փոխարեն գնել 12 մետրանոց էլեկտրական ավտոբուսներ։ Որոշ ժամանակ անց վերլուծությունները կամբողջացնենք։ Հետագայում Երևանն էլեկտրատրանսպորտից բացի այլ տեսակի հանրային տրանսպորտ չի գնելու և չի շահագործելու։
Հետագայում մեր ռազմավարությունն է, որ Երևան քաղաքում ամբողջապես պետք է անցնենք էլեկտրական հանրային տրանսպորտի»,-ասաց Տիգրան Ավինյանը։

Ереван должен полностью перейти на электрический общественный транспорт — Авинян
Власти Еревана планируют приобрести электробусы. Об этом на заседании Совета старейшин заявил мэр города Тигран Авинян.
По его словам, вопрос закупки электробусов в настоящее время находится в числе тем, рассматриваемых Инвестиционным комитетом правительства.
«Предлагается вместо 18-метровых автобусов приобрести 12-метровые электробусы. Через некоторое время мы завершим соответствующий анализ. В дальнейшем Ереван не будет закупать и эксплуатировать общественный транспорт иных видов, кроме электрического.
Наша стратегия заключается в том, что в будущем Ереван должен полностью перейти на электрический общественный транспорт», — заявил Авинян.