Ադրբեջանը նոր նախապայման է դնում ՀՀ իշխանությունների առաջ, և դա, այսպես կոչված, «վերադարձի իրավունքի» հարցն է. «Ուժեղ Հայաստան»-ի խոսնակ
24/06/2026 15:42
Ադրբեջանը նոր նախապայման է դնում ՀՀ իշխանությունների առաջ, և դա, այսպես կոչված, «վերադարձի իրավունքի» հարցն է, այս մասին հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
«Այսպես կոչված, «Արևմտյան ադրբեջանցիների համայնքի նախագահ», Միլի Մեջլիսի պատգամավոր Ազիզ Ալեքբերլին այսօր հայտարարել է, թե, այսպես կոչված, ««Արևմտյան ադրբեջանցիների իրենց հայրենի հողեր վերադարձի» հարցը պետք է դառնա Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղ գործընթացի շրջանակում քննարկումների մաս, քանի որ առանց այդ իրավունքի վերականգնման տարածաշրջանում ամուր և կայուն խաղաղության մասին խոսելը դժվար կլինի»։
Այս հայտարարությունը հերթական անգամ ցույց է տալիս Բաքվի իրական նպատակները և հերթական անգամ փաստում է, որ գործող իշխանությունը հայ ժողովրդի հետ անկեղծ չէ ու թաքցնում է իրականությունը»,- նշել է նա։

Azerbaijan is putting forward a new precondition to the Armenian authorities, and it concerns the so-called “Right of Return” – Strong Armenia spokesperson
24/06/2026 16:06
Azerbaijan is putting forward a new precondition to the Armenian authorities, namely the so-called “right of return” issue, according to Marianna Ghahramanyan, spokesperson for the Strong Armenia party.
“The so-called ‘President of the Western Azerbaijan Community’ and member of the Milli Majlis, Aziz Alakbarli, stated today that the so-called ‘issue of the return of Western Azerbaijanis to their native lands’ should become part of the discussions within the framework of the peace process between Azerbaijan and Armenia, as without the restoration of this right, it will be difficult to speak of a strong and lasting peace in the region.’
This statement once again demonstrates Baku’s real objectives and further proves that the current Armenian government is not being sincere with the Armenian people and is concealing the reality,” she said.