«Հիմա էլ վախենում եք նրանց նկարներից, ում զրկել եք կյանքից». 44-օրյա պատերազմի հերոսի քույրն ահազանգում է՝ եղբոր դիմանկարը ջնջել են
44-օրյա պատերազմի անմահ հերոսներից Հայկազ Մկրտչյանի քույրը՝ Արևիկ Մկրտչյանը, ահազանգում է՝ եղբոր դիմանկարը ջնջել են.
«Եղբորս դիմանկարը մաքրել են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի գետնանցման պատից։
Որքան էժան եք դուք, քեմալական պայմանագրի ներկայացուցիչներ և քեմալիստներ, որ ձեր «պայքարը» զոհված տղաների նկարների դեմ է։
Հիմա էլ վախենում եք նրանց նկարներից, ում զրկել եք կյանքից: Վախենում եք այն տղաների հայացքներից, ովքեր այլևս ֆիզիկապես այստեղ չեն, բայց ձեր խղճի առաջ կանգնելու են մինչև ձեր կյանքի վերջ։

«Теперь вы боитесь даже их фотографий, тех, кого лишили жизни»: сестра героя 44-дневной войны заявила об удалении портрета брата
Сестра одного из павших героев 44-дневной войны Айказа Мкртчяна — Аревик Мкртчян — сообщила, что портрет её брата был удалён со стены подземного перехода у Армянского государственного экономического университета.
«Портрет моего брата стерли со стены подземного перехода Армянского государственного экономического университета.
До чего же вы мелочны — представители "кемалистского договора" и кемалисты, если ваша "борьба" направлена против фотографий погибших парней.
Теперь вы боитесь даже фотографий тех, кого лишили жизни. Боитесь взглядов тех парней, которых уже нет рядом физически, но которые будут стоять перед вашей совестью до конца ваших дней.