«Էսի 50, ճի՞շտ էր, հաշվի դիր ջեբդ». Ընտրակաշառքի գործով վարույթ․ մի շարք անձինք ձերբակալվել են (Տեսանյութ)
24/06/2026 10:31
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի և ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության կողմից իրականացված միջոցառումների հիման վրա Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված վարույթով փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածուն նույն կուսակցության համակիրների հետ խմբի կազմում, Ազգային ժողովի ընտրություններին հիշյալ կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով Վայոց ձորի և Շիրակի մարզերի մի շարք բնակիչների տվել են տարբեր չափերի ընտրակաշառք։
Դեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով ձերբակալվել են մի շարք անձինք, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ։

«Вот 50, правильно? Положи в карман»: возбуждено производство по делу о подкупе избирателей, несколько человек задержаны
24/06/2026 10:35
В рамках мероприятий, проведённых Антикоррупционным комитетом и Службой национальной безопасности Армении, в Антикоррупционном комитете было инициировано уголовное производство, в ходе которого получены фактические данные о том, что кандидат в депутаты от партии «Сильная Армения» совместно со сторонниками партии в составе группы якобы передавал жителям ряда населённых пунктов Вайоцдзорской и Ширакской областей денежные средства различного размера в качестве избирательных взяток за голосование в пользу указанной партии на выборах в Национальное собрание.
В рамках уголовного производства, возбужденного по данному факту в Антикоррупционном комитете Армении, задержаны несколько человек. Также проведены обыски и другие процессуальные действия.