«Ուժեղ Հայաստան»-ի պատգամավորի՝ հետախուզվող 4 թեկնածուներից 1-ը հայտնաբերվել է և կալանավորվել
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի՝ հետախուզվող 4 թեկնածուներից 1-ը՝ Արթուր Աբրահամյանը, հայտնաբերվել է և կալանավորվել, այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Ավելի վաղ ՔԿ-ից հայտնել էին, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության ընդհանուր բնույթի և ընտրական հանցագործությունների քննության վարչությունում բազմաթիվ անձանց նյութապես շահագրգռելու և առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման վերաբերյալ քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան»-ի պատգամավորի թեկնածուներից 6-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 46-236-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 2-ը կալանավորվել էին, 4-ի վերաբերյալ կայացվել էր կալանավորման որոշում, հայտարարվել հետախուզում:

Один из четырех разыскиваемых кандидатов в депутаты от партии «Сильная Армения» найден и арестован
Один из четырех находившихся в розыске кандидатов в депутаты от партии «Сильная Армения» — Артур Абрамян — обнаружен и арестован. Об этом Aysor.am сообщили в Следственном комитете Армении.
Ранее в Следственном комитете сообщили, что в рамках предварительного расследования уголовного производства, возбужденного по фактам подкупа большого числа лиц и легализации (отмывания) денежных средств в особо крупном размере, в Главном управлении по расследованию особо важных дел Следственного комитета, уголовное преследование было возбуждено в отношении шести кандидатов в депутаты от партии «Сильная Армения».
Им предъявлены обвинения по части 2 статьи 46–236 и пункту 3 части 3 статьи 296 Уголовного кодекса Республики Армения.
В ходе предварительного следствия двое обвиняемых были арестованы, в отношении еще четырех суд избрал меру пресечения в виде заключения под стражу заочно, после чего они были объявлены в розыск.