Սա այն իշխանությունն է, որ չի խղճում ոչ մեկին, այդ թվում՝ սեփական թիմի ներկայացուցիչներին. Սրբուհի Գալյան
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը պնդում է՝ այս իշխանությունը չի խղճում անգամ ՔՊ-ականներին։
«Այս իշխանության օրոք գործող պաշտոն զբաղեցնող անձինք զրկվել են իրենց պաշտոնից ու տեղափոխվել են քրեակատարողական հիմնարկ՝ կալանավորվել են, սա այն իշխանությունն է, որ չի խղճում ոչ մեկին, այդ թվում՝ սեփական թիմի ներկայացուցիչներին»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց նա։
Գալյանի խոսքով՝ Հայաստանում այսօր իրականությունն այսպիսին է՝ ընդդիմությունը բաժանել է կաշառք, կան քրեական գործեր, կհաստատվե՞ն դեպքերը՝ կերևա դատարաններում։

«Это власть, которая не щадит никого, в том числе представителей собственной команды»: Србуи Галян
Министр юстиции Србуи Галян утверждает, что эта власть не щадит даже представителей партии «Гражданский договор».
«При этой власти лица, занимавшие действующие государственные должности, были лишены своих полномочий и переведены в уголовно-исполнительные учреждения — они были арестованы. Это власть, которая не щадит никого, в том числе представителей собственной команды», — заявила она в беседе с журналистами.
По словам Галян, сегодня реальность в Армении такова: оппозиция раздавала взятки, возбуждены уголовные дела, а подтвердятся ли эти обстоятельства — будет видно в суде.