Չտրվեք քաղաքական գայթակղություններին, ձեր որոշումներից է կախված Հայաստանի իրավակարգի և ժողովրդավարության հետագա ճակատագիրը. Ղազինյանը դիմել է ՍԴ անդամներին
27/06/2026 13:50
ԱԺ նախկին պատգամավոր, իրավաբան Արթուր Ղազինյանը դիմել է Սահմանադրական դատարանի անդամներին։
Նա ՍԴ անդամներին կոչ է արել չտրվել քաղաքական գայթակղություններին։
«2026թ. հունիսի 7-ի ԱԺ ընտրությունների արդյունքների բողոքարկման ՍԴ նիստին շատ ուշադիր հետևում են նաև լուրջ, խորը և համապարփակ մասնագիտական գիտելիքներ և փորձառություն ունեցող իրավաբաններ:
Ձեր խոսքը մշակելիս, վարքագիծն ու դիրքորոշումը ցուցադրելիս դուք պետք է առաջնորդվեք ՀՀ Սահմանադրությամբ և ՀՀ համապատասխան օրենքներով, իսկ այդ գործընթացում դուք առաջին հերթին հաշվետու և պատասխանատու եք իրավաբանական մասնագիտական հանրույթի առջև:
Եղեք զգոն և ուշադիր, չտրվեք քաղաքական գայթակղություններին, ձեր որոշումներից է կախված Հայաստանի իրավակարգի և ժողովրդավարության հետագա ճակատագիրը»,- նշել է Ղազինյանը։

«Не поддавайтесь политическим соблазнам: от ваших решений зависит дальнейшая судьба правопорядка и демократии в Армении»: Казинян обратился к судьям Конституционного суда
27/06/2026 14:50
Бывший депутат Национального собрания, юрист Артур Казинян обратился к судьям Конституционного суда Армении.
Он призвал членов КС не поддаваться политическим соблазнам.
«За заседанием Конституционного суда по рассмотрению жалоб на результаты выборов в Национальное собрание, состоявшихся 7 июня 2026 года, очень внимательно следят юристы, обладающие глубокими, всесторонними профессиональными знаниями и большим опытом.
Формируя свою позицию, выстраивая линию поведения и выражая свои взгляды, вы должны руководствоваться Конституцией Республики Армения и соответствующими законами страны. В этом процессе вы прежде всего подотчетны и ответственны перед профессиональным юридическим сообществом.
Будьте бдительны и внимательны, не поддавайтесь политическим соблазнам. От ваших решений зависит дальнейшая судьба правопорядка и демократии в Армении», — заявил Казинян.