ԿԸՀ-ն մերժում է բոլոր 7 դիմումներն ամբողջությամբ. Վահագն Հովակիմյան
Որպես պատասխանող կողմ՝ ԿԸՀ-ն մերժում է Սահմանադրական դատարան ներկայացրած բոլոր դիմումներն ամբողջությամբ։ Այս մասին դատարանում հայտարարեց ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը։
«ԿԸՀ վիճարկվող որոշումն իրավաչափ է, և այն կայացվել է ՀՀ Ընտրական օրենսգրքի պահանջների պահպանմամբ, ուստի խնդրում ենք դիմումները մերժել»,- ասել է ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Սահմանադրական դատարանում շարունակվում է Ազգային ժողովի ընտրությունների արդյունքները բողոքարկող 7 քաղաքական ուժերի դիմումների քննությունը և դատական նիստում որպես պատասխանող հանդես էր գալիս Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը։

ЦИК полностью отклоняет все 7 заявлений — Ваагн Овакимян
В качестве ответчика Центральная избирательная комиссия просит Конституционный суд полностью отклонить все семь поданных заявлений. Об этом в ходе судебного заседания заявил председатель ЦИК Ваган Овакимян.
«Оспариваемое решение Центральной избирательной комиссии является законным и принято с соблюдением требований Избирательного кодекса Республики Армения. В связи с этим просим отклонить все заявления», — заявил председатель ЦИК Ваган Овакимян.
Напомним, сегодня в Конституционном суде продолжается рассмотрение жалоб семи политических сил, оспаривающих результаты выборов в Национальное собрание. В судебном заседании в качестве ответчика выступает Центральная избирательная комиссия.