ԳՇ պետը հանձնարարականներ է տվել՝ զորակոչը պատշաճ անցկացնելու համար (Տեսանյութ)
2026 թվականի ամառային զորակոչի մեկնարկին ընդառաջ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն այցելել է հանրապետական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես:
ԶՈՒ ԳՇ պետը տեղում դիտարկել է զորակոչին ներգրավված աշխատանքային խմբերի և հանձնաժողովների պատրաստությունը, տեխնիկական միջոցների առկայությունն ու սարքինությունը, ստուգել թիկունքային և բժշկական ապահովման, ներքին հսկողության պատրաստության վիճակն ու նախապատրաստական այլ աշխատանքների ընթացքը:
ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ՝ ամառային զորակոչը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար։

Начальник Генштаба дал указания по надлежащему проведению призыва (видео)
В преддверии начала летнего призыва 2026 года первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба Вооружённых сил, генерал-лейтенант Эдвард Асрян посетил Республиканский сборный пункт и провёл строевой смотр.
Начальник Генштаба на месте ознакомился с уровнем готовности рабочих групп и комиссий, задействованных в проведении призыва, проверил наличие и исправность технических средств, а также состояние готовности подразделений тылового и медицинского обеспечения, системы внутреннего контроля и ход других подготовительных мероприятий.
По итогам проверки начальник Генерального штаба ВС Эдвард Асрян дал руководителям ответственных подразделений соответствующие указания и поручения, направленные на проведение летнего призыва на должном уровне.