ՔՊ-ն այսօր ԱԺ նախագահի տեղակալներ կընտրի. ովքեր են հավակնորդները
Այսօր՝ ժամը 18:00-ին, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունում տեղի կունենա վարչության նիստ, որի ժամանակ էլ կընտրեն ԱԺ նախագահի տեղակալներ, տեղեկությունը  Aysor.am-ին հաստատեցին ՔՊ կուսակցությունից:
Ազգային Ժողովի փոխնախագահի պաշտոնին հավակնում են ՔՊ փոխնախագահ, պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը, ՔՊ-ական պատգամավորներ՝ Արման Եղոյանը, Արուսյակ Ջուլհակյանը և Ալխաս Ղազարյանը, ինչպես նաև ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Նշենք, որ Կոնջորյանն ԱԺ նախագահի պաշտոնում չընտրվելուց հետո հիմա էլ առաջադրվել է խորհրդարանի փոխխոսնակի պաշտոնում:
ՔՊ վարչությունը փակ, գաղտնի քվեարկությամբ կընտրի երկու փոխնախագահ:
Տեղեկացնենք նաև, որ խորհրդարանի նախագահն ունի երեք տեղակալ, որոնցից երկուսը ներկայացնում են իշխանությունը, մյուսի քվոտան ընդդիմությանն է:
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ ՔՊ վարչությունը հաստատել էր Ռուբեն Ռուբինյանի թեկնածությունն ԱԺ նախագահի պաշտոնում։

The ruling Civil Contract party will hold a board meeting today at 6:00 p.m., during which it will elect the National Assembly’s deputy speakers, the party confirmed to Aysor.am.
The candidates for the positions are Civil Contract deputy speaker Vahagn Aleksanyan, Civil Contract MPs Arman Yeghoyan, Arusyak Julhakyan, and Alkhas Ghazaryan, as well as Civil Contract parliamentary faction leader Hayk Konjoryan. Notably, after failing to secure the position of National Assembly speaker, Konjoryan has now also been nominated for the post of deputy speaker.
The Civil Contract board will elect two deputy speakers by closed, secret ballot.
The National Assembly speaker has three deputies, two of whom are nominated by the ruling majority, while the third position is reserved for the opposition.
Last week, the Civil Contract board approved Ruben Rubinyan’s candidacy for the position of National Assembly speaker.