Ակնհայտ է, որ վերևից ՍԴ-ին հանձնարարություն է իջեցվել՝ շարժվել գործող կառավարչի քաղաքական որոշումներով. Աբրահամյան
30/06/2026 09:20
Սահմանադրական դատարանում ընտրությունների հետ կապված գործ է քննվում, իսկ իշխող ուժն արդեն ընտրում է նոր խորհրդարանի նախագահի և փոխխոսնակների թեկնածուներին, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ակնհայտ է, որ վերևից ՍԴ-ին հանձնարարություն է իջեցվել՝ շարժվել գործող կառավարչի քաղաքական որոշումներով և դրանց համարժեք վճիռներ կայացնել:
Իշխանությունը ուզուրպացրել է ողջ համակարգը՝ գործընթացները տեղափոխելով իրավունքի ոչնչացման դաշտ»,-գրել է պատգամավորը։

«Очевидно, что Конституционный суд получил указание сверху руководствоваться политическими решениями действующего управленца» — Абрамян
30/06/2026 09:55
Пока Конституционный суд рассматривает дело, связанное с итогами выборов, правящая сила уже определяет кандидатов на должности председателя Национального собрания и его заместителей. Об этом написал секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Очевидно, что Конституционный суд получил указание сверху руководствоваться политическими решениями действующего управленца и выносить решения, соответствующие этим политическим установкам.
Власть узурпировала всю систему, переведя происходящие процессы в плоскость уничтожения права», — написал депутат.