Չեմ պատկերացնում՝ ինչպես է Փաշինյանն ինձ ունեզրկելու, ինձ թվում է՝ ինքն էլ չի պատկերացնում, խոսում է էլի. Սամվել Կարապետյան
30/06/2026 16:24
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը պնդում է՝ իշխանությունները ոչ մի շանս չունեն իրենց «մեջտեղից հանելու»։
Կարապետյանը չի պատկերացնում, թե ինչպես է Նիկոլ Փաշինյանն ունեզրկելու իրեն։
«Ես չեմ պատկերացնում, ինձ թվում է՝ ինքն էլ չի պատկերացնում, խոսում է էլի»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Կարապետյանը զարմացած չէ, որ այս իշխանությունն ուրացավ այն ամենը, ինչն ինքն արել է Հայաստանի ու հայ ժողովրդի համար։
«Իրենք ուրացան 10 միլիոն ժողովրդի արածը, իմ արածն ի՞նչ է, որ չուրանան»,- հավելեց Սամվել Կարապետյանը։

«Не представляю, как Пашинян собирается лишить меня имущества: думаю, он и сам этого не представляет, просто говорит» — Самвел Карапетян
Лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян заявил, что власти не имеют никаких шансов «устранить» его и его команду из политической жизни.
По словам Карапетяна, он не представляет, каким образом премьер-министр Армении Никол Пашинян намерен лишить его имущества.
«Я этого не представляю. Думаю, он и сам этого не представляет — просто говорит», — сказал Карапетян в беседе с журналистами.
Он также отметил, что не удивлен тем, что нынешние власти отвергают все, что он сделал для Армении и армянского народа.
«Они отвергли все, что сделал десятимиллионный армянский народ. Что уж говорить о том, что сделал я», — добавил Самвел Карапетян.