«Հայփոստի» պատմության մեջ ամենացածր աշխատավարձ և պարգևավճար ստացող տնօրենն եմ. Շուշան Ալեքսանյան
«Դեղին մամուլը հերթական նյութն է հրապարակել՝ պնդելով, թե իբր իմ՝ տնօրենի աշխատավարձը քառապատկվել է՝ համեմատելով 2024 թվականին վարչության ղեկավարի աշխատավարձը 2025 թվականի տնօրենի աշխատավարձի հետ։
Նախ՝ իմ աշխատավարձը ես չեմ սահմանում։ Երկրորդ՝ այն որևէ փոփոխության չի ենթարկվել պայմանագիրը կնքելուց ի վեր։
Նշեմ նաև, որ թեև «Հայփոստի» բաժնեմասերը պատկանում են պետությանը, ընկերությունը ինքնաֆինանսավորվող ՓԲԸ է։
Ու թեև բարձր աշխատավարձ ստանալու մեջ որևէ մեղսավոր բան չկա, այնուամենայնիվ պետք է ընդգծեմ, որ «Հայփոստի» պատմության մեջ ամենացածր աշխատավարձ և պարգևավճար ստացող տնօրենն եմ։
Ինչ վերաբերում է ընկերության ֆինանսական ցուցանիշներին, կհորդորեմ նկատել հենց հոդվածում առկա 2024 թվականի ֆինանսական ցուցանիշը։ Ինձ և իմ թիմին հաջողվել է 2025 թվականին՝ 2024 թվականի համեմատ, ընկերության ֆինանսական ցուցանիշը բարելավել 900 միլիոն ՀՀ դրամով, ինչը, առանց ավելորդ համեստության, հսկայական առաջընթաց է։
Վերջերս մեկ այլ հեղինակ էլ պնդում էր, թե ամսական 10 միլիոն դրամ աշխատավարձ եմ ստանում, մինչև ստիպված եղավ պարզաբանում-հերքում հրապարակել՝ դատական գործընթացից խուսափելու համար։
Մեր համբերությունն անսպառ չէ։ Մի ստիպեք, որ հաջորդ տարի խոսեք արդեն դատարանում ինձ զրպարտության համար փոխհատուցած նոր եկամուտների մասին։ Խնայեք բոլորիս ժամանակը»։

Я — директор с самой низкой зарплатой и премиями в истории «Айпост» — Шушан Алексанян
Генеральный исполнительный директор компании HayPost Шушан Алексанян прокомментировала публикации в СМИ о размере своей заработной платы.
«Желтая пресса опубликовала очередной материал, утверждая, что моя зарплата как директора якобы выросла в четыре раза. При этом сравниваются зарплата руководителя правления в 2024 году и зарплата директора в 2025 году.
Во-первых, размер своей заработной платы определяю не я. Во-вторых, с момента подписания трудового договора она не претерпела никаких изменений.
Также отмечу, что, хотя акции HayPost принадлежат государству, компания является самофинансируемым закрытым акционерным обществом.
И хотя в высокой заработной плате нет ничего предосудительного, тем не менее хочу подчеркнуть, что я являюсь директором с самой низкой заработной платой и премиями за всю историю HayPost.
Что касается финансовых показателей компании, призываю обратить внимание на данные за 2024 год, приведенные в самой статье. Мне и моей команде удалось в 2025 году улучшить финансовый результат компании на 900 млн драмов по сравнению с 2024 годом. Без лишней скромности могу сказать, что это огромный прогресс.
Недавно другой автор утверждал, что я получаю зарплату в размере 10 млн драмов в месяц. Впоследствии ему пришлось опубликовать разъяснение и опровержение, чтобы избежать судебного разбирательства.
Наше терпение не безгранично. Не вынуждайте нас к тому, чтобы в следующем году вам пришлось говорить уже о доходах, полученных мною в качестве компенсации за клевету по решению суда. Давайте сэкономим время всем», — написала Алексанян.