Կրակոցներ՝ Վանաձորում․ ՀՀ ՊՆ պայմանագրային զինծառայողը խոստովանել է, որ ինքն է կրակոցների հեղինակը
Հունիսի 28-ին կրակոցներ են հնչել Լոռու մարզում։ Ժամը 15։30-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Բազումի բաժին է դիմել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության գվարդիայի Վանաձորի պահպանության բաժնի դատավարության մասնակիցների պաշտպանության խմբի տեսուչը և հայտնել, որ  ծառայության ընթացքում Վանաձոր քաղաքի Ալավերդյան փողոցի 49Ա հասցեի մոտակայքում նկատել է տղամարդու, ով ատրճանակին նմանվող առարկայով կրակոցներ արձակելիս է եղել ու մոտենալով պարզել է, որ վերջինը հանդիսանում է Լոռու մարզի բնակիչ 35-ամյա Ֆրունզիկ Ս․-ն։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկանության գվարդիայի տեսուչին տղամարդը հայտնել է, որ ձեռքինն ատրճանակ է, պատկանում է իրեն և քանի որ ատեստավորման քննության է, մի քանի անգամ կրակել է գետնին։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ տղամարդը ինքնակամ ներկայացրել է ատրճանակը։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Բազումի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության 7-րդ կայազորային քննչական բաժին։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով Ֆրունզիկ Ս․-ն ծառայում է ՀՀ ՊՆ N զորամասում, որպես պայմանագրային զինծառայող։

В Ванадзоре прозвучали выстрелы: военнослужащий-контрактник Минобороны Армении признался, что именно он открыл огонь
30/06/2026 10:39
28 июня в Лорийской области произошел инцидент со стрельбой.
Около 15:30 инспектор группы по защите участников уголовного судопроизводства Ванадзорского отдела охраны Полицейской гвардии МВД Армении обратился в Базумский отдел Главного управления общинной полиции МВД и сообщил, что во время несения службы возле дома № 49А по улице Алавердяна в Ванадзоре заметил мужчину, производившего выстрелы из предмета, похожего на пистолет. Подойдя к нему, сотрудник полиции установил, что это 35-летний житель Лорийской области Фрунзик С.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, мужчина заявил инспектору Полицейской гвардии, что пистолет принадлежит ему и что он произвел несколько выстрелов в землю, поскольку готовится к сдаче аттестационного экзамена.
По информации Шамшяна, мужчина добровольно выдал пистолет.
По факту происшествия в Базумском отделе полиции были подготовлены материалы, которые направлены в 7-й гарнизонный следственный отдел Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении.
По сведениям Шамшяна, Фрунзик С. проходит службу по контракту в одной из воинских частей Министерства обороны Армении.