Ակնհայտ է, որ վերևից ՍԴ-ին հանձնարարություն է իջեցվել՝ շարժվել գործող կառավարչի քաղաքական որոշումներով. Աբրահամյան
30/06/2026 09:20
Սահմանադրական դատարանում ընտրությունների հետ կապված գործ է քննվում, իսկ իշխող ուժն արդեն ընտրում է նոր խորհրդարանի նախագահի և փոխխոսնակների թեկնածուներին, գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ակնհայտ է, որ վերևից ՍԴ-ին հանձնարարություն է իջեցվել՝ շարժվել գործող կառավարչի քաղաքական որոշումներով և դրանց համարժեք վճիռներ կայացնել:
Իշխանությունը ուզուրպացրել է ողջ համակարգը՝ գործընթացները տեղափոխելով իրավունքի ոչնչացման դաշտ»,-գրել է պատգամավորը։

The Constitutional Court has clearly been instructed from above to advance the incumbent authorities’ political agenda – Abrahamyan
30/06/2026 11:40
As the Constitutional Court reviews a case related to the elections, the ruling party is already selecting candidates for the positions of parliament speaker and deputy speakers, wrote Tigran Abrahamyan, secretary of the National Assembly’s I Have Honor faction.
“It is obvious that the Constitutional Court has been given instructions from above to facilitate the political decisions of the incumbent authorities and issue corresponding rulings.
The authorities have usurped the entire state system, pushing the processes into the realm of the destruction of rights,” the MP wrote.