Կարևորում ենք Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցությունը անհետ կորած անձանց հարցում․ ICMP
Անհետ կորած անձանց հարցերով միջազգային հանձնաժողովը կարևոր է համարում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցությունը անհետ կորած անձանց ճակատագիրը որոշելու գործում։
Ըստ ԱՊԱ-ի՝ Անհետ կորած անձանց հարցերով միջազգային հանձնաժողովի (ICMP) գլխավոր տնօրեն Քեթրին Բոմբերգերն այս հայտարարությունն արել է «Անհետ կորած անձանց հարցի լուծման գործում ժամանակակից մոտեցումներ և համագործակցության ամրապնդում» միջազգային կոնֆերանսում ելույթ ունենալիս, որը տեղի է ունեցել Անհետ կորած անձանց հարցերով միջազգային հանձնաժողովի (ICMP) հետ համագործակցության շրջանակներում։
Նա գոհունակություն է հայտնել Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության գործընթացում ձեռք բերված առաջընթացի կապակցությամբ և ընդգծել այս գործընթացի կարևորությունը անհետ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու համար։

We value cooperation between Armenia and Azerbaijan on missing persons – ICMP
The International Commission on Missing Persons (ICMP) considers cooperation between Armenia and Azerbaijan essential for determining the fate of missing persons.
According to APA, ICMP Director General Kathryne Bomberger made the remarks at the international conference “Modern Approaches to Resolving the Issue of Missing Persons and Strengthening Cooperation,” held within the framework of cooperation with the International Commission on Missing Persons.
Bomberger welcomed the progress achieved in the peace process between Yerevan and Baku and stressed the importance of continued cooperation in helping clarify the fate of missing persons.