Արծրուն Հովհաննիսյանին նշանակեցին ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի պետ
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Արծրուն Հովհաննիսյանին ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի պետ նշանակելու մասին։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի, Արծրուն Հովհաննիսյանին նշանակել պաշտպանության նախարարության պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի պետ»,- նշված է Խաչատուրյանի ստորագրած հրամանագրում:
Մինչ այդ ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով էլ Ալբերտ Բաղդադյանին ազատել են ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի պետի պաշտոնից:

Арцрун Ованнисян назначен начальником Национального оборонного исследовательского университета Минобороны
Президент Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Арцруна Ованнисяна начальником Национального оборонного исследовательского университета Министерства обороны Армении.
«Руководствуясь предложением премьер-министра, в соответствии с частью 1 статьи 133 Конституции, а также частью 1 статьи 35.1 и пунктом 1 части 1 статьи 36 закона "О военной службе и статусе военнослужащего", назначить Арцруна Ованнисяна начальником Национального оборонного исследовательского университета Министерства обороны», — говорится в указе, подписанном президентом.