«Մերգելյանի» անվան ինստիտուտի տանիքը փլուզվել է, քաղաքացին վայր է ընկել՝ ստանալով վնասվածքներ
Հունիսի 24-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Տեղեկություն է ստացվել, որ շտապօգնության բժիշկների խումբը Հակոբ Հակոբյան փողոցի 3 հասցեում գտնվող «Մերգելյանի» անվան ինստիտուտից «պոլիտրավմա» ախտորոշմամբ «Երևան» բժշկագիտական կենտրոն բուժօգնության են տեղափոխել մի քաղաքացու։
Վիրավորը Երևանի բնակիչ 47-ամյա Արթուր Մ․-ն է։ Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ ոստիկանները պարզել են, որ «Մերգելյանի» անվան ինստիտուտի տանիքում տարածքի ուսումնասիրման ժամանակ տանիքը փլուզվել է, և Արթուր Մ․-ն վայր է ընկել և ստացված մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ Արթուր Մ․-ն աշխատում է «Գեոկոսմոս» ՓԲԸ-ում՝ որպես դիոդոզիայի բաժանմունքի վարիչ։

На крыше Института имени «Мергеляна» произошло обрушение: мужчина получил травмы при падении
Поступило сообщение о том, что бригада скорой медицинской помощи доставила в медицинский центр «Ереван» мужчину с диагнозом «политравма» из здания Института имени «Мергеляна», расположенного по адресу: улица Акопа Акопяна, 3.
Пострадавшим оказался 47-летний житель Еревана Артур М.
По информации Г. Шамшяна, сотрудники полиции установили, что во время обследования территории на крыше Института имени Мергеляна» произошло обрушение кровли, в результате чего Артур М. упал с высоты и с полученными телесными повреждениями был госпитализирован.
По данным фотокорреспондента, Артур М. работает в ЗАО «Геокосмос» в должности начальника отдела геодезии.