Ռուբեն Ռուբինյանն արձագանքել է Նարեկ Կարապետյանին. «Խոստանում եմ դաստիարակել, եթե չվախենա և գա Ազգային ժողով»
02/07/2026 17:21
ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն արձագանքել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Նարեկ Կարապետյանի հրապարակմանը՝ անդրադառնալով իր քաղաքացիությանը և զինվորական ծառայությանը։
Ռուբինյանը նշել է, որ, ի տարբերություն իրեն քննադատողների, ինքը միշտ ունեցել է միայն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն և ունի միայն մեկ հայրենիք՝ Հայաստանը։ Նա նաև ընդգծել է, որ ծառայել է Հայաստանի զինված ուժերում, չի խուսափել ծառայությունից և կատարել է իր պարտքը հայրենիքի հանդեպ։
«Այս բոլոր փաստերի հիման վրա ես Հայաստանի Հանրապետության բացառիկ ներկայացուցիչ եմ»,– ֆեյսբուքյան տեսանյութում ասել է Ռուբինյանը։
Նա նշել է, թե «դաստիարակելու» է Նարեկ Կարապետյանին, եթե վերջինս «չվախենա» և գնա Ազգային ժողով։
Հիշեցնենք՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանն այսօր տեսանյութ էր հրապարակել, որտեղ ասել էր հետևյալը.
««Ալեն Ռոբերտովիչ, ընդհանրապես արդար չի էս ամեն ինչը, տեղս չեմ գտնում. ախր հանձնել էր պետք՝ հանձնեցիր, արդարացնել էր պետք՝ արդարացրիր, պարեցիր, խաղամոլության օրենքն անցկացրիր՝ չգնահատվեց», - այս բովանդակությամբ տեսանյութ է հրապարակել «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Նարեկ Կարապետյանը։
«Չգնահատվեց, որովհետև հարևան երկրին պետք է իրենց ներկայացուցիչը, իրենց վերակացուն՝ այստեղ», - նշել է նա։

Рубен Рубинян ответил Нареку Карапетяну: «Обещаю воспитать его, если он не испугается и придёт в Национальное собрание»
02/07/2026 17:29
Вице-спикер Национального собрания Армении Рубен Рубинян отреагировал на публикацию представителя блока «Сильная Армения» Нарека Карапетяна, в которой тот затронул вопросы его гражданства и прохождения военной службы.
Рубинян заявил, что, в отличие от своих критиков, он всегда имел только гражданство Республики Армения и считает своей единственной Родиной Армению. Он также подчеркнул, что проходил службу в Вооружённых силах Армении, не уклонялся от неё и выполнил свой долг перед государством.
«Исходя из всех этих фактов, я являюсь подлинным представителем Республики Армения», — сказал Рубинян в опубликованном в Facebook видео.
Он также заявил, что «воспитает» Нарека Карапетяна, если тот «не испугается» и придёт в Национальное собрание.
Напомним, ранее член совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян опубликовал видео, в котором, обращаясь к Алену Симоняну, заявил:
«Ален Робертович, всё это вообще несправедливо, я не нахожу себе места. Ведь нужно было сдать — сдал, нужно было оправдать — оправдал, танцевал, провел закон об игорной деятельности — и всё равно это не оценили».
По словам Карапетяна, «не оценили, потому что соседнему государству здесь нужен свой представитель, свой надсмотрщик».