Փաշինյանը մասնակցել է Ալի Խամենեիի հրաժեշտի պաշտոնական արարողությանը և գրառում կատարել սգո մատյանում (տեսանյութ)
03/07/2026 16:12
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանի Մոսալլահ մզկիթում մասնակցել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության հանգուցյալ գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեիի հրաժեշտի պաշտոնական արարողությանը:
Վարչապետն իր ցավակցություններն է փոխանցել ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանին, ԻԻՀ նախագահի առաջին տեղակալ Մոհամմադ Ռեզա Արեֆին, ինչպես նաև Ալի Խամենեիի ընտանիքի անդամներին:
Հրաժեշտի արարողության ընթացքում վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել Ալի Խամենեիի հիշատակին և գրառում կատարել սգո մատյանում:

Пашинян принял участие в официальной церемонии прощания с Али Хаменеи, сделал запись в Книге соболезнований (видео)
03/07/2026 16:26
Премьер-министр Никол Пашинян в тегеранской мечети Мосалла принял участие в официальной церемонии прощания с покойным верховным лидером Исламской Республики Иран Али Хаменеи.
Премьер-министр выразил соболезнования президенту ИРИ Масуду Пезешкиану, первому заместителю президента ИРИ Мохаммаду-Резе Арефу, а также членам семьи Али Хаменеи.
В ходе церемонии прощания премьер-министр Пашинян отдал дань уважения памяти Али Хаменеи и сделал запись в Книге соболезнований.