Արսեն Բաբայանը դիմել է ընդդիմությանը՝ աջակցելու Հայկ Սարգսյանի օրենսդրական նախաձեռնությանը
Ազգային ժողովի ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը նախաձեռնել օրենսդրական փոփոխություն, որի արդյունքում 16 երիտասարդ տղաներ կազատվեն բանտերից, որտեղ հայտնվել են ծառայությունից խուսափելու պատճառով, գրել է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Բանտերից ազատվելուց հետո այդ տղաները կկարողանան կատարել իրենց վրա դրված պարտականությունը:
Հայկ Սարգսյանին այս նախաձեռնության համար անհրաժեշտ է ԱԺ արտահերթ նիստ, որի կայացման համար պետք է պատգամավորների ստորագրություններ:
Ընդդիմության բոլոր պատգամավորներին, որպես հենց իրենց ընտրող, խնդրում եմ միանալ Հայկ Սարգսյանի այդ նախաձեռնությանը: Այս փուլում սրանից ավելի կարեւոր գործ չեք կարողանալու անել»,-գրել է Բաբայանը։

Арсен Бабаян призвал оппозицию поддержать законодательную инициативу Айка Саргсяна
Депутат парламентской фракции «Гражданский договор» Айк Саргсян выступил с законодательной инициативой, реализация которой позволит освободить из мест лишения свободы 16 молодых людей, оказавшихся там за уклонение от военной службы. Об этом написал адвокат Арсен Бабаян.
«После освобождения из мест лишения свободы эти молодые люди смогут исполнить возложенную на них обязанность.
Для реализации этой инициативы Айку Саргсяну необходимо созвать внеочередное заседание Национального собрания, для чего требуется собрать подписи депутатов.
Как избиратель всех оппозиционных депутатов, прошу их присоединиться к этой инициативе Айка Саргсяна. На данном этапе вы не сможете сделать ничего более важного», — написал Бабаян.