Փաշինյանի անունը հանվել է Եկատերինբուրգում կայանալիք ցուցահանդեսում ելույթ ունեցողների ցանկից
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անունը հանվել է Եկատերինբուրգում կայանալիք «Իննոպրոմ 2026» ցուցահանդեսում ելույթ ունեցողների ցանկից:
Այս հարցի հետ կապված Aysor.am-ը փորձեց մեկնաբանություն ստանալ Հայաստանի վարչապետի գրասենյակից և Փաշինյանի մամուլի խոսնակից, սակայն, նրանց հետ կապ հաստատել չհաջողվեց:
Ավելի վաղ «Իննոպրոմ 2026» ֆորումի պաշտոնական էջում տեղեկություն էր հրապարակված, ըստ որի՝  Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարվել են որպես Եկատերինբուրգում կայանալիք «Իննոպրոմ 2026» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսի մասնակիցներ։

Имя Никола Пашиняна исключено из списка выступающих на выставке «Иннопром-2026» в Екатеринбурге
Имя премьер-министра Армении Никола Пашиняна исключено из списка выступающих на международной промышленной выставке «Иннопром-2026», которая пройдет в Екатеринбурге.
В связи с этим Aysor.am попытался получить комментарий в аппарате премьер-министра Армении и у пресс-секретаря главы правительства, однако связаться с ними не удалось.
Ранее на официальном сайте форума «Иннопром-2026» была опубликована информация, согласно которой премьер-министр России Михаил Мишустин и премьер-министр Армении Никол Пашинян были заявлены в качестве участников международной промышленной выставки, которая состоится в Екатеринбурге.