Հանրային լայն զանգվածները վաղուց որևէ սպասում չունեն. Արփինե Հովհաննիսյան
Արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը Սահմանադրական դատարանի որոշման կապակցությամբ գրել է.
«Սահմանադրական դատարանը չփոխեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշումը․ ընտրությունների արդյունքները մնացին ուժի մեջ:
Կարծում եմ՝ այս որոշումը, տարբեր պատճառներով, «արդարացրեց» բոլորի սպասումները։
Իշխանության համար՝ որովհետև ընտրությունների արդյունքները մնացին ուժի մեջ, և որևէ անակնկալ տեղի չունեցավ։
Ընդդիմության համար՝ որովհետև հենց այսպիսի որոշում էին կանխատեսում։ Ավելին, մինչև դրա հրապարակումն արդեն հասցրել էին հրապարակային գնահատականներ տալ և հայտարարել, որ պատրաստվում են գնալ խորհրդարան: Այսինքն՝ քաղաքական որոշումն արդեն իսկ կայացված էր (է), իսկ Սահմանադրական դատարան դիմելն ու կայացված ակտը ընդամենը նախապես ընտրված քաղաքական ուղեգիծը հիմնավորելու կանխատեսելի ֆոն էին: Ստատուսներ` առ պայքարի շարունակություն, քվեի գողություն և նման խոսույթ:
Հասարակության սպասումներն էլ, «արդարացան»։ Պարզապես որովհետև…. հանրային լայն զանգվածները վաղուց որևէ սպասում չունեն։ Հանրային անտարբերությունն ու փողոցային սպասման բացակայությունը ապացույցներից մեկն է»:

У широкой общественности уже давно нет никаких ожиданий — Арпине Ованнисян
Бывший министр юстиции Армении Арпине Ованнисян прокомментировала решение Конституционного суда, оставившего в силе результаты парламентских выборов.
«Конституционный суд не изменил решение Центральной избирательной комиссии — результаты выборов остались в силе.
Думаю, что это решение по разным причинам "оправдало" ожидания всех сторон.
Для власти — потому что результаты выборов остались неизменными и никаких неожиданностей не произошло.
Для оппозиции — потому что именно такого решения она и ожидала. Более того, еще до его оглашения представители оппозиции уже успели публично дать свои оценки и заявить о намерении идти в парламент. То есть политическое решение уже было принято, а обращение в Конституционный суд и вынесенное им решение стали лишь предсказуемым фоном для обоснования заранее выбранной политической линии. Отсюда и заявления о продолжении борьбы, "краже голосов" и подобная риторика.
Оправдались и ожидания общества. Вернее, потому, что… широкие слои общества уже давно ничего не ожидают. Общественное безразличие и отсутствие ожиданий уличной активности — одно из подтверждений этого», — написала Ованнисян.