Վլադիմիր Զելենսկին կարող է Մոսկվա գալ՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպելու. Պեսկով
Վլադիմիր Զելենսկին կարող է Մոսկվա գալ՝ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպելու, հենց պատրաստ լինի պատասխանատու որոշումներ կայացնել, հայտարարել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Եթե այս պարագայում է պարոն Զելենսկին պատրաստակամություն հայտնում ՌԴ գալ, մենք դա ողջունում ենք, բայց ուզում ենք հիշեցնել, որ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է նրան ընդունել Մոսկվայում։ Այնուամենայնիվ, Մոսկվան է Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքը, ոչ թե Կոնստանտինովկան»,- ասել է Պեսկովը ՚՚КП՚՚ ռադիոկայանի եթերում՝ մեկնաբանելով Զելենսկու առաջարկն՝ ուղղված Պուտինին. հանդիպել Կոնստանտինովկայում։
«Զելենսկին կարող է Մոսկվա այցելել, հենց պատրաստ լինի կարևոր ու պատասխանատու որոշումների ընդունմանը»,- հավելել է Պեսկովը։
Նշենք, որ Կոնստանտինովկան ռազմական գործողությունների արդյունքում անցել է ռուսական վերահսկողության տակ։ Այն կարևոր ռազմավարական կետ է համարվում։

Владимир Зеленский может приехать в Москву для встречи с президентом РФ Владимиром Путиным — Песков
Владимир Зеленский может приехать в Москву для встречи с президентом РФ Владимиром Путиным, как только будет готов принять ответственные решения. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Если таким образом Зеленский выражает готовность приехать в РФ, то Кремль это приветствует, отметил Песков в эфире Радио "КП", комментируя предложение Зеленского встретиться с президентом РФ в Константиновке. Он напомнил, что российский лидер говорил о готовности принять его в Москве, и отметил, что столицей России является Москва, а не Константиновка.
Песков добавил, что Зеленский может приехать в столицу, "как только будет готов принять важные ответственные решения".