Արտակարգ դեպք․ կտրած-ծակած վերքերով հիվանդանոց են տեղափոխվել Ջրաշեն բնակավայրի նախկին վարչական ղեկավարը, նրա հայրն ու մայրը
04/07/2026 16:34
Այսօր՝ հուլիսի 4-ին, արտակարգ դեպք է տեղ ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 14։40-ի սահմաններում «Սպիտակ» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խմբերը «Սպիտակ» բժշկական կենտրոն են տեղափոխել 3 քաղաքացու՝ դանակահարված վիճակում։
Ինչպես տեղից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, տեղում բժիշկները քրեական և համայնքային ոստիկաններին հայտնել են, որ վիրավորները գտնվում են վիրահատարանում և ի վիճակի չեն կատարվածի մասին բացատրություն տալու։
Մինչ բժիշկները պայքարում են վիրավորների կյանքի համար, քրեական և համայնքային  ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորներն են Սպիտակ խոշորացված համայնքի Ջրաշեն բնակավայրի նախկին վարչական ղեկավար Արմեն Եղիազարյանը, նրա հայրն ու մայրը։
Այս պահին քրեական և համայնքային ոստիկանները պարզում են, թե որտեղ են նրանք դանակահարվել։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Սպիտակի բաժում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք հնարավոր է փոխանցվեն ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժին։

Чрезвычайное происшествие: бывший административный руководитель села Джрашен, а также его родители госпитализированы с ножевыми ранениями
Сегодня, 4 июля, в Лорийской области произошло чрезвычайное происшествие.
Около 14:40 бригады скорой медицинской помощи доставили в медицинский центр «Спитак» трех человек с колото-резаными ранениями.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, врачи сообщили сотрудникам уголовной и общинной полиции, что пострадавшие находятся в операционной и не могут дать объяснения о случившемся.
Пока медики борются за их жизни, сотрудники полиции установили личности пострадавших. Ими оказались бывший административный руководитель населенного пункта Джрашен укрупненной общины Спитак Армен Егиазарян, а также его отец и мать.
В настоящее время сотрудники уголовной и общинной полиции устанавливают место, где были причинены ножевые ранения.
По факту происшествия в отделе полиции Спитака оформлены соответствующие документы, которые, как ожидается, будут переданы в Спитакский следственный отдел Следственного управления по Лорийской области Следственного комитета Армении.