Տիգրան Ավինյանը Հաղթանակ կամրջի վրա փրկել է տղամարդու կյանքը. Shamshyan
Ինչպես տեղից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ժամը 19։40-ի սահմաններում Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Հաղթանակ կամրջով անցնելիս նկատում է, որ այնտեղ հավաքված են փրկարարներ, պարեկներ, շտապօգնության բժիշկներ ու համայնքային ոստիկաններ, ովքեր զրուցում են են մի քաղաքացու հետ, ով անցած է լինում կամրջի վտանգավոր եզրագիծն ու սպառնալիս է լինում իրեն ցած նետել։
Տիգրան Ավինյանը մոտենում է այդ քաղաքացուն և կարճ զրույց ունենալուց հետո կարողանում է նրան համոզել, որպեսզի նա վտանգավոր եզրագծից անցնի անվտանգ վայր, որից հետո այդ քաղաքացուն ուղեկցում են շտապօգնության ավտոմեքենան։

Тигран Авинян спас мужчину на мосту Победы в Ереване — Shamshyan
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, около 19:40 мэр Еревана Тигран Авинян, проезжая по мосту Победы, заметил на месте сотрудников Спасательной службы, патрульной полиции, бригаду скорой помощи и представителей общинной полиции, которые разговаривали с мужчиной, находившимся за опасным ограждением моста и угрожавшим броситься вниз.
Тигран Авинян подошел к мужчине и после непродолжительного разговора сумел убедить его перейти из опасной зоны в безопасное место. После этого мужчину сопроводили в автомобиль скорой медицинской помощи.