Զախարովա. Զելենսկիին ուկրաինացիներ պետք չեն՝ ո՛չ կենդանի, ո՛չ էլ մեռած
Վլադիմիր Զելենսկին ուկրաինացիների կարիք չունի՝ ո՛չ կենդանի, ո՛չ էլ մահացած։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան՝ մեկնաբանելով Կիևի հրաժարումը դադարեցնել Կոնստանտինովկայում մարտական գործողությունները և ուկրաինական կողմին հանձնել զոհված ուկրաինացի զինծառայողների մարմինները։
Ավելի վաղ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ Ռուսաստանը առաջարկել է Ուկրաինային դադարեցնել Կոնստանտինովկայում հրետակոծությունը հուլիսի 6-ին, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 12:00-ից մինչև 18:00-ը՝ զոհված ուկրաինացի զինծառայողների աճյունները տեղափոխելու համար։ Ուկրաինան մերժել է առաջարկը։

Захарова: Зеленскому не нужны украинцы ни мертвые, ни живые
Владимиру Зеленскому не нужны ни мертвые, ни живые украинцы. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, комментируя отказ Киева остановить боевые действия в Константиновке, чтобы передать украинской стороне тела погибших военнослужащих ВСУ.
"Зеленскому украинцы не нужны - ни мертвые, ни живые", - сказала дипломат в комментарии телеканалу "Звезда".
Ранее в Минобороны РФ сообщили, что Россия предложила Украине с 12:00 до 18:00 мск 6 июля прекратить обстрел Константиновки для передачи тел погибших солдат ВСУ. Украинская сторона от предложения отказалась.