Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ուժի ներկայացուցիչներից և որևէ մեկը չի կարող ֆինանսական խնդիրներից ելնելով մտնել խորհրդարան. Գևորգյան (Տեսանյութ)
06/07/2026 14:01
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչ Անդրանիկ Գևորգյանն անդրադարձել է Ազգային ժողովի մանդատները վերցնելու շուրջ քննարկումներին և ներկայացրել իրենց ուժի հետագա անելիքները։
Գևորգյանը հերքել է այն տեսակետը, թե մանդատները վերցվում են ֆինանսական ակնկալիքներով։ «Առաջինը՝ մանդատները վերցնում ենք, որ գնանք Ազգային ժողով աշխատավարձ ու պարգևավճար ստանանք․ սա շատ աբսուրդային ու ծիծաղելի է»,- նշել է նա։
Նրա խոսքով՝ Սամվել Կարապետյանի գլխավորած ուժի ներկայացուցիչներից և որևէ մեկը չի կարող ֆինանսական խնդիրներից ելնելով մտնել խորհրդարան, քանի որ նրանք «տեղերում այնքան կայացվածություն ունեն, որ դա չի կարող պատճառ հանդիսանալ»։
Գևորգյանի պարզաբանմամբ՝ պատգամավորական մանդատը դիտարկվում է որպես պայքարի լրացուցիչ միջոց։
Անդրանիկ Գևորգյանը կոչ է արել քաղաքացիներին չտարանջատվել իրենցից և չտրվել պառակտման փորձերին։ Նա վստահեցրել է, որ գործունեությունը չի սահմանափակվելու միայն խորհրդարանով. «Շարունակում ենք փողոցում, շարունակում ենք մայրաքաղաքում, շարունակում ենք մարզերում»։

Представители политической силы Самвела Карапетяна не идут в парламент из-за финансовых причин — Геворгян (видео)
06/07/2026 14:14
Представитель партии «Сильная Армения» Андраник Геворгян прокомментировал дискуссию вокруг получения мандатов депутатов Национального собрания и рассказал о дальнейших шагах политической силы.
Геворгян опроверг утверждения о том, что решение принять депутатские мандаты продиктовано финансовыми мотивами.
«Во-первых, утверждение, что мы берем мандаты для того, чтобы пойти в Национальное собрание и получать зарплату и премии, — это абсурд и просто смешно», — заявил он.
По его словам, ни один из представителей политической силы, возглавляемой Самвелом Карапетяном, не может идти в парламент из-за финансовых трудностей, поскольку «они уже состоялись в своей сфере деятельности, и это никак не может быть причиной».
Геворгян подчеркнул, что депутатский мандат рассматривается как дополнительный инструмент политической борьбы.
Он также призвал граждан не противопоставлять себя их политической силе и не поддаваться попыткам расколоть общество. По его словам, деятельность партии не ограничится работой в парламенте.
«Мы продолжаем борьбу на улице, продолжаем в столице, продолжаем в регионах», — заявил Геворгян.