Եվրոպական խորհրդի նախագահը կմասնակցի Անկարայում ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին
Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտան կմասնակցի Անկարայում հուլիսի 7-8-ը կայանալիք ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին:  Այս մասին հաղորդել է Եվրոպական խորհրդի մամուլի ծառայությունը:
«Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտան հուլիսի 7-8-ը կայցելի Անկարա։ Երեքշաբթի օրը (հուլիսի 7-ին) նա կմասնակցի ՆԱՏՕ-ի ղեկավարների ընթրիքին։ Չորեքշաբթի օրը (հուլիսի 8-ին) Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայնեի հետ միասին նա կհանդիպի Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ», – նշված է հաղորդագրության մեջ:
Էրդողանի հետ հանդիպման ընթացքում Կոշտան և ֆոն դեր Լայենը կքննարկեն ԵՄ-Թուրքիա երկկողմ հարաբերությունները։
ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովի աշխատանքային ընթրիքը, որը տեղի կունենա հուլիսի 7-ին, նվիրված կլինի ռազմավարական հարցերի քննարկմանը, մասնավորապես՝ ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի միջև փոխգործակցությանը: Հուլիսի 8-ին կկայանա լիագումար հանդիպում՝ միայն ՆԱՏՕ-ի 32 երկրների ղեկավարների մասնակցությամբ, որտեղ կքննարկվեն դաշինքի երկրների կոնկրետ ռազմական պարտավորությունները:

Глава Евросовета примет участие в саммите НАТО в Анкаре
Глава Европейского совета Антониу Кошта примет участие в саммите НАТО в Анкаре 7-8 июля. Об этом сообщила пресс-служба Евросовета.
"Глава Европейского совета Антониу Кошта посетит 7-8 июля Анкару, где 7 июля примет участие в рабочем ужине лидеров НАТО, а 8 июля - проведет встречу с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом", - сообщила пресс-служба.
Рабочий ужин саммита НАТО, который пройдет 7 июля, будет посвящен обсуждению стратегических вопросов, в частности взаимодействия между Евросоюзом и НАТО по финансированию процесса милитаризации Европы. На него также приглашена глава Еврокомиссии Урсула фон дер Ляйен. 8 июля пройдет пленарная встреча, с участием только лидеров 32 стран НАТО, на которой будут обсуждаться конкретные военные обязательства стран блока.