ՀՀ նախագահը Պակիստանում ՀՀ դեսպան նշանակելու հրամանագիր է ստորագրել
ՀՀ նախագահը հրամանագիր է ստորագրել Կարեն Գրիգորյանին Պակիստանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակելու մասին:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Արաբական Միացյալ Էմիրություններում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կարեն Գրիգորյանին, համատեղության կարգով, նշանակել Պակիստանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Աբու Դաբի)»,- նշված է հրամանագրում։

Президент Армении подписал указ о назначении посла Армении в Пакистане
Президент Армении Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Карена Григоряна чрезвычайным и полномочным послом Армении в Пакистане.
«Принимая за основу предложение премьер-министра, в соответствии с пунктом 2 части 1 статьи 132 Конституции, а также частью 3 статьи 13 и статьей 14 закона «О дипломатической службе», чрезвычайного и полномочного посла Армении в Объединенных Арабских Эмиратах Карена Григоряна по совместительству назначить чрезвычайным и полномочным послом Армении в Пакистане (резиденция - Абу-Даби)», - говорится в указе.