Իշխանությունն իր արտաքին հովանավորներից ստացել է ազդանշան՝ անցնելու ագրեսիվ քաղաքական գործողությունների. Տիգրան Աբրահամյան
07/07/2026 10:53
Իշխանությունն անցել է նախընտրական շրջանում տված խոստումների կատարմանը, սակայն ոչ թե երկրի բարեկեցության և անվտանգության ապահովման, այլ՝ իր տեսակետները չկիսող անձանց մեկուսացման ուղղությամբ, այս մասին հայտարարել է ՀՀԿ անդամ Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա՝ չի բացառվում, որ ինչ-որ փուլում դա կհանգեցնի տարբեր քաղաքական միավորների և կուսակցությունների գործունեության արգելմանը։
«Իշխանությունն իր արտաքին հովանավորներից ստացել է ազդանշան՝ անցնելու ագրեսիվ քաղաքական գործողությունների, և դա արդեն դրսևորվում է»,- նշե է Աբրահամյանը։

Власть получила сигнал от своих внешних покровителей перейти к агрессивным политическим действиям — Тигран Абрамян
07/07/2026 11:24
Власть приступила к выполнению своих предвыборных обещаний, однако не в части обеспечения благосостояния и безопасности страны, а в направлении изоляции тех, кто не разделяет ее взгляды. Об этом заявил член Республиканской партии Армении Тигран Абрамян.
По его словам, нельзя исключать, что на определенном этапе это может привести к запрету деятельности различных политических объединений и партий.
«Власть получила сигнал от своих внешних покровителей перейти к агрессивным политическим действиям, и это уже проявляется», — отметил Абрамян.