Պապոյանը կարևորել է դեսպանությունների աջակցությունը՝ գործարար կապերի ամրապնդման գործում
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հուլիսի 7-ին ընդունել է Հայաստանում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների, Քուվեյթի, Իրաքի և Կատարի դեսպաններին ու դիվանագիտական ներկայացուցիչներին։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալներ Արման Խոջոյանն ու Անուշիկ Ավետյանը։
Նախարարը կարևորել է դեսպանությունների աջակցությունը՝ հայկական արտադրողների և ներմուծողների, խոշոր առևտրային ցանցերի ու դիստրիբյուտորների միջև գործարար կապերի ամրապնդման գործում։
Քննարկվել են հայկական արտադրանքի ներկայացվածության ընդլայնման հնարավորությունները Ծոցի երկրների շուկաներում, լոգիստիկ և տարանցիկ ուղղությունների զարգացումը, B2B հանդիպումների կազմակերպումը, ինչպես նաև երկկողմ տնտեսական համագործակցության այլ ուղղություններ։
Հանդիպման ավարտին նախարարը պատասխանել է դեսպանների հարցերին, լսել նրանց առաջարկությունները՝ առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացման վերաբերյալ։

Папоян подчеркнул важность поддержки посольств в укреплении деловых связей
Министр экономики Республики Армения Геворг Папоян 7 июля принял в Армении послов и дипломатических представителей Объединенных Арабских Эмиратов, Кувейта, Ирака и Катара. Во встрече также приняли участие заместители министра Арман Ходжоян и Анушик Аветян.
Министр подчеркнул важность поддержки посольств в укреплении деловых связей между армянскими производителями и импортерами, крупными торговыми сетями и дистрибьюторами.
Были обсуждены возможности расширения представительства армянской продукции на рынках стран Персидского залива, развитие логистических и транзитных маршрутов, организация B2B-встреч, а также другие направления двустороннего экономического сотрудничества.
В завершение встречи Геворг Папоян ответил на вопросы послов и выслушал их предложения по дальнейшему развитию торгово-экономических связей.