Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ արվածն այլանդակություն է. Ջուլֆալակյան
Արցախը հանձնող անձից/քաղաքական թիմից սպասեք ամեն ինչ... Սահմանադրություն, Եկեղեցի, սրբազաններ, ցեղասպանության հիշատակ, պատմություն, ավանդույթներ, ընտանիք. անարգում են ամեն բան: Գրել է Ըմբշամարտի աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն, ԱԺ նախկին պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը։
«Հայաստանը գրավված է թշնամու կողմից՝ դրանից բխող բոլոր հետևանքներով…
Այսօր՝ բացահայտ կեղծված ընտրություններից հետո, այլանդակ քաղաքական այլասերվածության ենք ականատես լինում:
Բացարձակ իրավական ամենաթողություն և պետական բոլոր ինստիտուտների տոտալ վերահսկողության։
2020թ-ի փետրվարից զրո հարաբերություն ունեմ Գագիկ Ծառուկյանի հետ:
Հանդիպել ենք մեկ անգամ Փարիզում, երբ եկել էր ըմբշամարտի մրցումները դիտելու:
Հայտնի է, որ նույն քաղաքական հայացքների կրող չենք: Առհասարակ, շատ տարբեր ենք մեր մոտեցումներում թե՛ քաղաքականության մեջ, թե՛ սպորտում:
Այն, ինչ այսօր արվեց Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ, այլանդակություն է։
Եվ սա միայն նրան չի վերաբերում, այլ ցույց է տալիս պետության կողմից տարրական մարդկային վերաբերմունքի բացակայությունն իր քաղաքացու հանդեպ։
Տասնյակ ուժայիններով գետնել 70-ամյա մարդուն՝ իր տանը, երբ նա միայնակ է, չի դիմադրում և պատրաստ է հանգիստ ենթարկվել օրինական պահանջներին, ստորության գագաթնակետն է։
Սա հիվանդ, բարոյազուրկ և թույլ մարդկանց փորձն է՝ ուժի ցուցադրությամբ քողարկելու սեփական ոչնչությունը։

«То, что сделали в отношении Гагика Царукяна, — это безобразие» — Арсен Джулфалакян
«От человека и политической команды, сдавших Арцах, можно ожидать чего угодно... Конституция, Церковь, священнослужители, память о жертвах Геноцида, история, традиции, семья — они попирают всё», — написал чемпион мира и Европы по греко-римской борьбе, бывший депутат Национального собрания Арсен Джулфалакян.
«С февраля 2020 года у меня нет никаких отношений с Гагиком Царукяном. С тех пор мы встретились лишь однажды — в Париже, когда он приезжал посмотреть соревнования по борьбе.
То, что сегодня было сделано в отношении Гагика Царукяна, — это безобразие. И речь не только о нём. Это демонстрирует отсутствие со стороны государства элементарного человеческого отношения к собственному гражданину.
Повалить на пол в его собственном доме 70-летнего человека силами десятков сотрудников, когда он находился один, не оказывал сопротивления и был готов спокойно выполнить законные требования, — это верх подлости.
Так поступают больные, безнравственные и слабые люди, пытающиеся демонстрацией силы скрыть собственную ничтожность. Конец таких людей будет гораздо более тяжёлым», — заявил Джулфалакян.