Այս հանցավոր ամենաթողության թե պատվիրատուն, թե հրաման տվողը, թե, այսպես կոչված, ոհմակով «հրաման կատարող» ոչնչությունները իրականում իրենք իրենց են նվաստացնում. Օհանյան
«Հայաստան» դաշինքի՝ երկու օր առաջ տարածված հայտարարության մեջ ամեն ինչ հստակ է, գրել է «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար, Պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։
«Սակայն երեկ հրապարակված տեսագրությունները՝ ինչպես են «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին ԱԱԾ աշխատակիցների ուղեկցությամբ տանում Քննչական կոմիտե՝ բացահայտ ոտնահարելով օրենքի, բարոյականության և մարդկային տրամաբանության բոլոր նորմերը` հրապարակային նվաստացնելով, ստորաբար գետնին պառկեցնելով, իսկ այնուհետև Դատարանի վճռով կալանավորելով նրան, ևս մեկ անգամ փաստում են, որ Սրբազանների, հայազգի նշանավոր բարերար Սամվել Կարապետյանի, մեր գործընկեր Արթուր Սարգսյանի, ընդդիմադիր դաշինքների, կուսակցությունների, լրատվամիջոցների բազմաթիվ անդամների դեմ իրականացվող գործընթացները քաղաքական հաշվեհարդար են՝ թույլ, մանրախնդիր, անբարոյական միավորի վրեժխնդրություն։
Հասարակության յուրաքանչյուր գիտակից անդամ հասկանում է, որ սա նրանց ձեռագիրն է, և այլ բան չէինք էլ կարող սպասել նրանցից։ Բայց պարտված, Հայաստանը այս օրին հասցրած, Արցախը հանձնած, Հայ Առաքելական Եկեղեցին հալածող, հակապետական, հակաազգային իշխանությունները որքան մնան մեր պետության կառավարման ղեկին, նրանց թիրախում է հայտնվելու ազգային արժեքներ կրող յուրաքանչյուր ընդդիմադիր գործիչ կամ պարզապես իշխանությանը քննադատող քաղաքացի։
Սակայն հատուցման, արդարության վերականգնման օրը գալու է։ Եվ այս հանցավոր ամենաթողության թե պատվիրատուն, թե հրաման տվողը, թե այսպես կոչված ոհմակով «հրաման կատարող» ոչնչությունները իրականում իրենք իրենց են նվաստացնում, ստորացնում և անկասկած կանգնելու են դատարանի առաջ, իսկ վախը Աստծո դատաստանից՝ նրանց հալածելու է ամեն վայրկյան, ողջ կյանքի ընթացքում»։

Оганян: заказчики этой преступной вседозволенности, отдающие приказы и ничтожества, которые , "исполняют приказы толпой", на самом деле унижают самих себя
В заявлении блока «Армения», распространённом два дня назад, всё предельно ясно, написал руководитель фракции «Армения», бывший министр обороны Армении Сейран Оганян.
«Однако опубликованные накануне видеозаписи, на которых председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна сотрудники СНБ сопровождают в Следственный комитет, демонстративно попирая все нормы закона, морали и элементарной человеческой логики, публично унижая его, цинично укладывая на пол, а затем по решению суда заключая под стражу, ещё раз подтверждают: преследование священнослужителей, известного армянского благотворителя Самвела Карапетяна, нашего коллеги Артура Саркисяна, представителей оппозиционных блоков, партий и многочисленных СМИ — не что иное, как политическая расправа, продиктованная жаждой мести слабой, мелочной и аморальной власти.
Каждый здравомыслящий член общества понимает, что это их почерк, и ничего иного от них ожидать не приходилось. Пока потерпевшая поражение власть, доведшая Армению до нынешнего состояния, сдавшая Арцах, преследующая Армянскую Апостольскую Церковь и проводящая антигосударственную и антинациональную политику, остается у руля страны, под её прицелом будет оказываться каждый оппозиционный политик, отстаивающий национальные ценности, и любой гражданин, позволяющий себе критиковать власть.
Но день возмездия и восстановления справедливости неизбежно наступит. И заказчики этой преступной вседозволенности, те, кто отдает преступные приказы, а также так называемые ничтожества, которые, сбившись в стаю, их исполняют, на самом деле унижают и позорят лишь самих себя. Они, вне всякого сомнения, предстанут перед судом, а страх перед Божьим судом будет преследовать их каждое мгновение до конца жизни».