Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումը մոտ է․ Հորդանանի ԱԳ նախարար
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղության համաձայնագրի ստորագրումը մոտ ապագայում կարող է իրականություն դառնալ, ինչը կարևոր նշանակություն ունի ողջ տարածաշրջանի համար։
Այդ մասին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտարարել է Հորդանանի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի և արտերկրում բնակվող հորդանանցիների հարցերով նախարար Այման աս-Սաֆադին։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կայուն խաղաղության համաձայնագիրն արդեն մոտ է ստորագրմանը, և այդ հանգամանքը կարևոր նշանակություն ունի տարածաշրջանային կայունության համար։

Мирное соглашение между Арменией и Азербайджаном близко к подписанию — глава МИД Иордании
Подписание соглашения о прочном мире между Арменией и Азербайджаном уже близко, и это имеет важное значение для региона.
Как сообщает АПА, об этом заявил заместитель премьер-министра, министр иностранных дел и по делам иорданцев, проживающих за рубежом, Иордании Айман ас-Сафади на совместной пресс-конференции с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Министр отметил, что соглашение о прочном мире между Арменией и Азербайджаном уже близко к подписанию, и это имеет важное значение для региона.